Gáborík a Chára asistovali, Boston víťazom Východnej konferencie

nedeľa, 6. apríl 2014 10:05 | Autor: TASR

Gáborík a Chára asistovali, Boston víťazom Východnej konferencie | zdroj: © TASR

New York 6. apríla (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings si v noci na nedeľu pripísali v zámorskej NHL druhú prehru v rade, keď podľahli Vancouveru tesne 1:2. Pri jedinom góle "kráľov" asistoval slovenský útočník Marián Gáborík.

LA sa ujalo vedenia v 40. minúte stretnutia, Canucks však v záverečnej tretine dvoma presnými zásahmi otočili výsledok a mohli sa tak po proch predchádzajúcich prehrách opäť tešiť z výhry.

Boston Bruins triumfoval v sobotňajšom stretnutí nad Philadelphiou 5:2. Víťazstvo pre zverencov trénera Claudea Juliena znamená, že s určitosťou ukončia základnú časť ako najlepší tím vo Východnej konferencii. Bruins rozhodli o zisku dvoch bodov v záverečnej tretine, ktorú vyhrali po góloch Johnnyho Boychuka, Milana Lucica a Chrisa Kellyho 3:0. Philadelphia držala krok s domácim tímom iba v úvodných dvoch častiach hry a napokon ťahala za kratší koniec aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne. Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára sa asistenciou podieľal na presnom zásahu Kellyho pri hre hostí bez brankára v 60. minúte. Chárov krajan Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút.

Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol Montrealu 3:5 a prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu. Ani jeden zo slovenských útočníkov sa bodovo nepresadil. Tatar odohral 13:15 minút, počas ktorých si pripísal tri strelecké pokusy a jednu mínusku. Jurčo strávil na ľade 14:29 min a odsedel si dve trestné minúty. V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

Sumáre - NHL:

BOSTON - PHILADELPHIA 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 16. Krejčí (Eriksson, Lucic), 35. Lucic (Krejčí, Eriksson), 54. Boychuk (Bergeron), 55. Lucic (Krug, Eriksson),60. Kelly (Eriksson, CHÁRA) - 35. Simmonds (Streit, Giroux), 37. Rosehill (Raffl, MacDonald). Brankári: Rask - Emery, strely na bránku: 42:26.

ST. LOUIS - COLORADO 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 22. Stastny (MacKinnon, Talbot), 27. MacKinnon (McGinn, Guenin), 31. Holden (Stastny, Mitchell), 56. O'Reily (Stastny, Landeskog). Brankári: Miller - Varlamov, strely na bránku: 31:29.

NY ISLANDERS - WASHINGTON 3:4 pp a sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

Góly: 13. Clutterbuck (Cizikas, Grabner), 25. Persson (Hamonic, de Haan, 30. Nielsen (Bailey, Donovan) - 23. Kuznecov (Johansson, Brouwer), 33. Bäckström (Ovečkin, Carlsson), 36. Ward. Brankári: Nabokov - Holtby, strely na bránku: 38:29.

TORONTO - WINNIPEG 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Kessel (Bozak, van Riemsdyk), 14. Kadri - 7. Little (Frolík, Stuart), 20. Trouba (Frolík, Ladd), 38. Enström (Ladd, Wheeler), 48. Jokinen (Wheeler, O'Dell). Brankári: Reimer - Pavelec, strely na bránku: 25:41.

MONTREAL - DETROIT 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 15. Bournival (White), 29. Pacioretty (Weaver, Tinordi), 34. Gionta (Eller, Tinordi), 54. Gionta (Eller, Jemelim), 56. Galchenyuk (Plekanec, Gallagher) - 46. Dacjuk (Kronwall, Franzen), 46. Glendening (Abdelkader, Miller), 51. Kronwall (Franzen, Nyquist. Brankári: Price - Gustavsson, strely na bránku: 26:37

TAMPA BAY - DALLAS 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Góly: 22. Stamkos (Palát, Hedman), 27. Šustr (Malone, Thompson) - 1. Jamie Benn (Goligoski, Seguin), 6. Jamie Benn (Garbutt, Fiddler), 19. Seguin (Jordie Benn, Jamie Benn), 42. Fiddler, 48. Roussel (Garbutt, Eakin). Brankári: Bishop - Lehtonen, strely na bránku: 29:28.

NY RANGERS - OTTAWA 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 26. Zuccarello (Pouliot, Moore), 32. Zuccarello (Staal, Brassard) - 13. Stone (MacArthur, Phillips), 18. Zibanejad (Smith), 29. Spezza (Karlsson). Brankári: Lundqvist - Lehner, strely na bránku: 43:34.

CAROLINA - NEW JERSEY 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 25. Skinner (Harrison, Nash) - 16. Zubrus (Ryder, Fayne), 27. Zajac (Židlický), 60. Zubrus (Gionta). Brankári: Chudobin - Schneider, strely na bránku: 27:23.

MINNESOTA - PITTSBURGH 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Haula (Moulson, Pominville), 9. Koivu (Parise, Coyle), 15. Veilleux (McCormick), 27. McCormick (Parise, Coyle). Brankári: Bryzgalov - Zatkoff, strely na bránku: 20:20.

VANCOUVER - LOS ANGELES 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 59. Richardson (Kassian, Edler) - 40. Vojnov (Carter, GÁBORÍK). Brankári: Lack - Quick, strely na bránku: 40:26.

SAN JOSE - NASHVILLE 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 24. Hornqvist (Cullen, Wilson), 29. Hornqvist (Spaling, Jarnkrok), 34. Josi (Weber, Hornqvist). Brankári: Niemi - Hutton, strely na bránku: 35:24.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 22:26 0 1 1 2 2 0

Andrej Meszároš (Boston) 10:25 0 0 0 0 0 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 14:29 0 0 1 0 0 2

Tomáš Tatar (Detroit) 13:15 0 0 0 -1 3 0

Marián Gáborík (LA Kings) 16:16 0 1 1 0 5 0

/LEGENDA: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/