Hokej: Juniori Trenčína zdolali vo finále Slovan a získali 9. majstrovský titul

nedeľa, 6. apríl 2014 20:05 | Autor: TASR

Trenčín 6. apríla (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín získali v nedeľu deviaty majstrovský titul v extralige juniorov. V rozhodujúcom piatom dueli zdolali obhajcu prvenstva HC Slovan Bratislava 6:3 a z celkového triumfu sa tešili po víťazstve 3:2 na zápasy.

Juniori Dukly vyhrali extraligu v jej 20. ročníku už deviatykrát a v tomto meradle sú v danej súťaži najúspešnejším slovenským klubom. O miestenku medzi juniorskou elitou museli bojovať hokejisti HKM Zvolen, ktorí v štvorkolovej baráži vyhrali všetky duely nad MHC Martin a zachránili sa v extralige.

5. finále extraligy juniorov

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Góly: 3. Čerešňák, 13. Stantien, 31. Hlinka, 36. Hudec, 59. Hudec, 59. Novák - 32. Brodek, 51. Petráš, 58. Danišovský.

/stav série: 3:2 na zápasy - Trenčín sa stal majstrom/

Priebeh série (z pohľadu Trenčína): 4:1 (d), 3:4 pp (d), 5:6 pp a sn (v), 4:2 (v), 6:3

Celkové poradie v sezóne 2013/2014: 1. Dukla Trenčín, 1. HC Slovan Bratislava, 3. HC'05 Banská Bystrica, 4. HC Košice, 5. MHK 32 Liptovský Mikuláš, 6. HK 36 Skalica, 7. MsHK Žilina, 8. HC Topoľčany, 9. HK ŠKP Poprad, 10. HK Spišská Nová Ves, 11. Mestský mládežnícky HK Nitra, 12. HKM Zvolen