NBA: Portland má miestenku vo vyraďovačke, derby v LA pre Clippers (2)

pondelok, 7. apríl 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 7. apríla (TASR) - Basketbalisti Portlandu si po troch rokoch opäť zabezpečili miestenku v play off NBA. Trail Blazers zdolali na svojej palubovke New Orleans 100:94, dosiahli jubiljené 50. víťazstvo v sezóne a poistili si piate miesto v Západnej konferencii. "Vyhrať 50 zápasov v základnej časti je veľmi ťažké, najmä v konferencii, ktorá je plná kvalitných tímov. Sme radi, že sme v play off, pokúsime sa ísť čo najďalej," citovala agentúra AP domácu oporu LaMarcusa Aldridga, ktorý k 25 bodom pridal aj 18 doskokov.

Líder Východnej konferencie Miami vyhral nad New Yorkom 102:91 a ambície hostí dostať sa do nadstavbovej časti tak dostali ďalšiu trhlinu. V drese domácich dosiahol LeBron James 38 bodov, Knicks k úspechu nepomohlo ani desať úspešných trojkových hodov J.R. Smitha. Rozohrávač hostí na to potreboval 22 pokusov spoza trojkového oblúka, čím vytvoril nový rekord súťaže. Ten predchádzajúci držal Damon Stoudemire, ktorý sa v apríli 2005 pokúsil o 21 košov za tri body. "Súper nebránil tesne, čiže keď som videl príležitosť skórovať, vystrelil som. Je mi jedno, či je to za dva alebo tri body. Vidím prázdny kôš, tak strieľam," konštatoval pragmaticky Smith, autor 32 bodov.

Súper New Yorku v boji o posledné postupové miesto do play off z Atlanty dokázal uspieť na palubovke druhého najlepšieho tímu Východu z Indiany. Domáci vôbec nezachytili úvod, keď po prvej štvrtine prehrávali o 22, v polčasovej prestávke dokonca až o 32 bodov. "Chceme sa ospravedlniť fanúšikom za náš dnešný výkon. Chýbalo nám nasadenie, súper nás v úvode predčil vo všetkých ukazovateľoch," kajal sa po zápase pred novinármi domáci Paul George, s 18 bodmi najlepší strelec Pacers.

V losangeleskom derby podľa očakávania triumfovali Clippers, ktorí nemali so zraneniami sužovanými Lakers žiadne väčšie problémy. Blake Griffin a Chris Paul zaznamenali po 23 bodov a Clips zdolali mestkého rivala aj v treťom tohtosezónnom súboji.

O osude ofenzívne ladeného duelu Houston - Denver (130:125 pp) sa muselo rozhodnúť až v predĺžení. V ňom mal presnú ruku domáci Chandler Parsons, ktorý nastrieľal osem zo svojich 15 bodov v nadstavenom čase.

Ani spoločných 71 bodov dvojice Kevin Durant - Russell Westbrook nestačilo Oklahome City na víťazstvo vo Phoenixe. Durant nastrieľal 38 bodov a natiahol svoju sériu stretnutí s 25 a viac bodmi už na číslo 41. O jeden zápas tak prekonal historický rekord legendárneho Michaela Jordana zo sezóny 1986/1987.