NHL: St. Louis zdolalo Chicago po 101-minútovej dráme - sumáre

piatok, 18. apríl 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti St. Louis sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii play off Západnej konferencie zámorskej NHL, keď v noci na piatok zvíťazili v prvom súboji nad Chicagom 4:3 po trojnásobnom predĺžení. Víťazný gól strelil v 101. minúte Alexander Steen.

Domáce prostredie využilo v tej istej vetve San Jose, ktoré zdolalo Los Angeles 5:1. Vo východnej konferencii New York Rangers uspel doma proti Philadelphii (4:1).

Zápas Colorado - Minnesota sa taktiež skončil víťazstvom domácich 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci zásah zaznamenal v 68. minúte Paul Šťastný.

Sumáre play off NHL:

prvý zápas štvrťfinále Východnej konferencie

NY RANGERS - PHILADELPHIA 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 11. Zuccarello (Pouliot, Staal), 49. Richards (St.Louis, Nash), 50. Stepan (Richards, St.Louis), 56. Hagelin (Richards, Fast) – 8. MacDonald (Hartnell). Brankári: Lundqvist - Emery, strely na bránku: 36:15. Diváci: 18.006.

/na zápasy 1:0/

prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

ST. LOUIS - CHICAGO 4:3 pp (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Cracknell (Lapierre, Porter), 16. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), 59. Schwartz (Roy), 101. Steen (Ott, Backes) – 12. Oduya (Saad, Toews), 15. Seabrook (Versteeg, Leddy), 19. Kane (Toews, Seabrook). Brankári: Miller - Crawford, strely na bránku: 52:42. Diváci: 19.423.

COLORADO - MINNESOTA 5:4 pp (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 14. Landeskog (Šťastný, McGinn), 35. O'Reilly (MacKinnon, Barrie), 48. McGinn (O'Reilly), 60. Šťastný (Johnson, MacKinnon), 67. Šťastný (MacKinnon, Barrie) – 16. Coyle (Parise, Scandella), 32. Suter (Koivu, Parise), 37. Haula (Brodin), 39. Brodziak (Cooke, Niederreiter). Brankári: Varlamov - Bryzgalov, strely na bránku: 31:33. Diváci: 18.074.

SAN JOSE - LOS ANGELES 6:3 (3:0, 2:0, 1:3)

Góly: 4. Thornton (Pavelski, Burns), 20. Hertl (Sheppard, Wingels), 20. Marleau (Nieto, Sheppard), 33. Torres (Brown, Vlasic), 37. Vlasic (Hertl, Couture), 60. Burns – 43. Muzzin (Kopitar), 47. Vojnov, 54. Lewis (Carter, Regehr). Brankári: Niemi - Quick (41. Jones), strely na bránku: 33:34. Diváci: 17.562.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 29:33 0 0 0 -2 4 0

Michal Handzuš (Chicago) 25:55 0 0 0 -1 1 0

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:37 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/