NBA: Indiana nestačila na Atlantu, doma uspela iba Oklahoma (3)

nedeľa, 20. apríl 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 20. apríla (TASR) - Basketbalisti Brooklynu zdolali v sobotňajšom zápase 1. kola play off zámorskej NBA domáce Toronto 94:87 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Nets vyhrali prvý polčas 50:46, 18 bodov za úvodné dve štvrtiny nastrieľal rozohrávač Deron Williams. "Deron od začiatku ukázal ostatným spoluhráčom ako na to. Bol agresívny s loptou, nestrácal zbytočne loptu a strieľal iba z pripravených pozícií. Od úvodu hral s veľkou energiou," pochválil svojho zverenca brooklynský tréner Jason Kidd.

O výsledku sa rozhodlo v záverečnej štvrtine, v ktorej zase hostí potiahol Paul Pierce. Skúsený veterán hrajúci svoje 137. stretnutie v play off v nej nastrieľal deväť zo svojich 15 bodov a Nets si vedenie udržali až do záveru. "V takýchto chvíľach som bol počas kariéry veľakrát. Základom je neznervóznieť, udržať si chladnú hlavu. Snažil som sa preniesť môj pokoj i na spoluhráčov," citovala po zápase Piercea agentúra AP.

Na domácej palubovke zaváhala v prvom stretnutí aj Indiana. V základnej časti suverénny tím Východnej konferencie predviedol proti Atlante mdlý výkon a prehral 93:101. V drese Hawks výborne zahrala dvojica Jeff Teague - Paul Millsap, ktorí spolu zaznamenali 53 zo 101 bodov svojho tímu. Atlanta uspela u súperov v play off po prvý raz po troch rokoch a stala sa prvým tímom, ktorý dokázal zdolať Indianu na jej palubovke dvakrát za aktuálny ročník. "Do série sme vstúpili úspešne a to je proti tak silnému súperovi veľmi dôležité,"žiaril spokojnosťou po zápase tréner hostí Mike Budenholzer.

Pozíciu lepšie postaveného mužstva po základnej časti potvrdili v noci na nedeľu iba hráči Oklahomy, ktorí si v úvodnom súboji štvrťfinálovej série Západnej konferencie poradili s Memphisom 100:86. Thunder profitovali z lepšie zvládnutého úvodu, keď prvý polčas vyhrali o 22 bodov. Hostia síce zabojovali, v tretej štvrtine prestrieľali Oklahomu v pomere 31:13, ale na dokonalý obrat v stretnutí im už nezostali sily.

Navyše, v záverečnej štvrtine potiahol Thunder ich líder Kevin Durant. Najlepší strelec základnej časti v poslednej časti hry zaznamenal 13 zo svojich 33 bodov a Oklahoma sa mohla tešiť z triumfu. "Po zbabranom úvode nás stálo veľa síl vrátiť sa do zápasu a tie nám potom chýbali v závere. V ďalších zápasoch si na to musíme dať pozor," komentoval duel krídelník Zach Randolph, s 21 bodmi najlepší strelec Memphisu.

Aj do série LA Clippers - Golden State lepšie vstúpili hostia, Warriors zvíťazili 109:105. Kalifornské derby potvrdilo prognózy a už od začiatku série sa hral fyzicky náročný basketbal. Obe mužstvá mali počas prvého zápasu problémy s faulami, na čo napokon doplatili Clippers. Domácim v dramatickom závere chýbali podkošové opory Blake Griffin a DeAndre Jordan, ktorí v tom momente už vyfaulovaní sedeli na lavičke náhradníkov. "Urobili sme množstvo chýb, možno sme boli premotivovaní. Ja osobne som so svojim výkonom veľmi nespokojný, viem, že mám na viac," sypal si popol na hlavu Griffin, ktorý pre problémy s faulami stihol nastrielať iba 16 bodov.