NBA: Grizzlies vyhrali v Oklahome, Clippers rozstrieľali Golden State (2)

utorok, 22. apríl 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 22. apríla (TASR) - Basketbalisti Memphisu zdolali v zápase 1. kola play off zámorskej NBA domácu Oklahomu City 111:105 po predĺžení a vyrovnali stav série Západnej konferencie na 1:1.

Hostia po prvom zápase priznali, že v závere duelu odišli kondične, ale v noci na utorok to boli oni, ktorí mali v dramatickom stretnutí viac fyzických síl. Domáca úderná dvojica Kevin Durant - Russell Westbrook im síce nastrieľala spolu 65 bodov, ale obaja na to potrebovali až 28 pokusov z poľa. Grizzlies však výborne zahrali pivoti, keď až 56 bodov dosiahli hostia spod koša. Lídrom bol Zach Randolph, autor 25 bodov. Opäť sa potvrdilo, že ak defenzívny špecialista Memphis nastrieľa viac ako 100 bodov, zvyčajne neprehráva (za dve sezóny bilancia 64 výhier, 8 prehier). Domáci mali namále už v riadnom hracom čase, ale v jeho závere zachránil Oklahomu trojkou z ťažkej pozície Durant.

"Je skvelé, že moji hráči majú schopnosť zmobilizovať sa po tak tvrdom údere. Durantov koš nás psychicky nenalomil, práve naopak, hráči sa ešte viac zomkli a v predĺžení triumfovali. Myslím, že sme si to dnes za bojovnosť zaslúžili," pochválil svojich zverencov tréner Memphisu Dave Joerger.

Vyrovnaný stav 1:1 je aj v sérii medzi Los Angeles Clippers a Golden State. Clips sa poučili z prvého zápasu, v ktorom robili veľa chýb a zbytočných faulov, a svojho kalifornského rivala deklasovali rozdielom 40 bodov. Vytvorili tak nové klubové maximum v play off, rekordný je aj celkový počet 138 bodov. Blake Griffin si tentoraz dal pozor na fauly a Warriors nastrieľal 35 bodov. Keďže duel bol rozhodnutý už v polčase, schuti si zahrala aj domáca lavička. "Dnes sme hrali tak, ako je v našich schopnostiach,"žiaril spokojnosťou losangeleský kouč Doc Rivers. Séria sa teraz sťahuje do Oaklandu, tretí zápas série sa hrá v noci na štvrtok.