NBA: V Oaklande úradoval Griffin, Clippers vedú v sérii 2:1 (2)

piatok, 25. apríl 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 25. apríla (TASR) - Basketbalisti Memphisu zvíťazili v súboji 1. kola play off Západnej konferencie zámorskej NBA nad Oklahomou City 98:95 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Grizzlies si z Oklahomy priviezli cenné víťazstvo a chceli ho potvrdiť triumfom na domácej palubovke. Od začiatku boli lepším tímom a v priebehu druhého polčasu si utvorili dvojciferný náskok. Necelých osem minút pred záverečným klaksónom viedol Memphis až o 17 bodov a zdalo sa, že favorizovaná Oklahoma utrpí ďalšiu prehru. Thunder však nezložili zbrane, štvrtú časť hry ukončili sériou 21:4 a vynútili si predĺženie. V nadstavenom čase im už však chýbali sily, čo využili domáci a strhli víťazstvo na svoju stranu.

"Samozrejme, že sme spokojní s víťazstvom, ale sklamanie vládne z pokazeného záveru riadneho hracieho času. Myslím, že sme mali veľké šťastie, že nám to prešlo. Proti takému silnému a skúsenému tímu sa nám to môže nabudúce vypomstiť," komentoval duel rozohrávač Mike Conley, s 20 bodmi najlepší strelec Memphisu. V drese hostí zaznamenala dvojica Kevin Durant - Russell Westbrook spoločných 60 bodov, ale opäť to bol iba Serge Ibaka, ktorý ako jediný okrem spomínaného dua prekonal dvojcifernú hranicu bodov.

Stav 2:1 je aj v sérii medzi Atlantou a Indianou, keď Hawks v noci na piatok opäť zaskočili favorizovaného súpera z Indianapolisu a triumfovali 98:85. Po vyrovnanom prvom polčase sa domáci prezentovali svojou silnou zbraňou - úspešnou trojkovou streľbou. Pacers s reputáciou najlepšie brániaceho tímu vo Východnej konferencii sa len prizerali, ako im domáci strieľajú jednu trojku za druhou. Celkovo ich Atlanta za druhý polčas zaznamenala jedenásť a najmä vďaka tomu viedla v záverečnej štvrtine dvojciferným rozdielom. Deprimovaní Pacers sa ani nezmohli na výraznejší odpor a po štvrtku v sérii prehrávajú 1:2.

"Trojková streľba je dôležitou súčasťou našej hry. Máme niekoľko hráčov, ktorí zostávajú po tréningoch dlhšie a trénujú koše za tri body. Dnes sme však zahrali výborne aj v defenzíve. Tímu patrí pochvala,"žiaril spokojnosťou po zápase tréner domácich Mike Budenholzer.

V Oaklande pokračovala vyrovnaná séria medzi Golden State a LA Clippers tretím dejstvom. Domáci chceli pred vlastnými fanúšikmi odčiniť výkon z druhého duelu, v ktorom im Clips uštedrili 40-bodový debakel. Ani jeden z tímom sa počas zápasu nedostal do výraznejšieho náskoku a tak sa muselo rozhodovať v dramatickom závere. Za stavu 97:96 pre hostí hádzal dva trestné hody losangeleský Chris Paul, ale premenil iba jeden. Domácim tak zostalo na odpoveď takmer deväť sekúnd. Paul však odčinil nepremenený trestný hod, keď výbornou obranou znemožnil presne vystreliť domácej opore Stephenovi Currymu. Jeho pokus zároveň so záverečným klaksónom skončil mimo koša a Clippers mohli oslavovať dôležité víťazstvo.

"Vedel som, že loptu dostane Curry. Snažil som sa ho vytlačiť čo najviac od koša, lebo každý vie, že je to výborný strelec. Vyšlo to," usmieval sa po stretnutí Paul. Výborný zápas odohral jeho spoluhráč Blake Griffin, ktorý zaťažil konto Warriors 32 bodmi.