NHL: Los Angeles i Minnesota si vynútili siedmy zápas, Pittsburgh postúpil (2)

utorok, 29. apríl 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 29. apríla (TASR) - Hokejisti Los Angeles sú stále v hre o zisk Stanleyho pohára. V šiestom dueli štvrťfinále play off Západnej konferencie NHL zdolali na domácom ľade San Jose 4:1 a vynútili si rozhodujúci siedmy zápas. Slovenský útočník Marián Gáborík v domácom drese napriek piatim strelám nebodoval, pripísal si jednu "mínusku". Hviezdami boli Justin Williams a Anže Kopitar, obaja s bilanciou dva góly a jedna asistencia.

Hrozbu vypadnutia odvrátili aj hráči Minnesoty, ktorí na západe zdolali Colorado 5:2 a vybojovali si tak cestu na rozhodujúci siedmy zápas do Denveru. Domáci rozhodli o triumfe tromi gólmi v záverečnej tretine, štyrmi bodmi sa blysol Zach Parise (2+2).

Do semifinále Východnej konferencie postúpil Pittsburgh. Pod jeho víťazstvo 4:3 na ľade Columbusu sa podpísal ruský útočník Jevgenij Malkin druhým kariérnym hetrikom v play off a "tučniaci" sa môžu tešiť na súboj s úspešnejším z dvojice NY Rangers - Philadelphia.

Šiesty zápas štvrťfinále Východnej konferencie:

COLUMBUS - PITTSBURGH 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)

Góly: 51. Ťutin (Calvert, Johnson), 54. Anisimov (Johnson, Atkinson), 56. Foligno (Ťutin) – 10. Malkin (Kunitz), 14. Malkin (Crosby, Niskanen), 21. Sutter, 36. Malkin (Jokinen, Niskanen). Brankári: Bobrovskij - Fleury, strely na bránku: 27:28. Diváci: 19.189.

/konečný stav série: 2:4/

Šieste zápasy štvrťfinále Západnej konferencie:

MINNESOTA - COLORADO 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 1. Parise (Suter, Koivu), 10. Granglund (Pominville, Parise), 54. Parise (Koivu, Suter), 59. Pominville (Haula, Parise), 60. Scandella – 17. Šťastný (O'Reilly), 25. Holden (O'Reilly, Duchene). Brankári: Kuemper - Varlamov, strely na bránku: 23:23. Diváci: 19.314.

/stav série: 3:3/

LOS ANGELES - SAN JOSE 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 6. Williams (Doughty, Muzzin), 52. Williams (Regehr, Kopitar), 54. Kopitar (Williams, King), 55. Kopitar (Doughty, Martinez) – 33. Sheppard (Braun, Torres). Brankári: Quick - Stalock, strely na bránku: 30:26. Diváci: 18.384.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 18:11 0 0 0 -1 5 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii