NBA: Miami v konferenčnom semifinále, Atlanta krok od postupu (2)

utorok, 29. apríl 2014 10:05 | Autor: TASR

New York 29. apríla (TASR) - Basketbalisti Miami Heat postúpili do semifinále Východnej konferencie play off zámorskej NBA. Obhajcovia titulu uspeli vo štvrtom zápase série na palubovke Charlotte 109:98 a ďalej idú po suverénnom triumfe 4:0 na zápasy.

Domáci opäť podali sympatický bojovný výkon, ale na kvalitnejšieho súpera nestačili. Navyše, pre zranenie im chýbal ich najlepší strelec Al Jefferson. Bobcats síce vyhrali prvý polčas 54:52, ale v tretej štvrtine prišla ofenzívna smršť hostí (32:17), po ktorej sa už Charlotte nespamätali. LeBron James zaznamenal 31 bodov aj napriek tomu, že v úvode tretej časti hry utrpel zranenie stehenného svalu. "Nie je to nič vážne. Dôležité je, že sme sériu ukončili v najkratšom možnom čase. Teraz si stihneme doliečiť aj drobné zranenia," povedal po zápase James. Miami sa v súboji o postup medzi štyri najlepšie tímy stretne s úspešnejším z dvojice Brooklyn - Toronto (zatiaľ 2:2 na zápasy).

Blízko k senzácii sú hráči Atlanty, ktorí v piatom stretnutí vyhrali na pôde na východe najvyššie nasadenej Indiany 107:97 a na zápasy tak vedú 3:2. O cennom triumfe hostí rozhodli dva faktory - výborná hra lavičky a skvelý výkon v druhej štvrtine. Tú vyhrali Hawks 41:19 a dokonale zaskočili domáceho favorita. Celkovo striedajúci hráči Atlanty prestrieľali náhradníkov Pacers v pomere 45:23. Najlepším strelcom víťazov bol s 20 bodmi Shelvin Mack. "Opäť sme urobili rovnaké chyby, za ktoré sme pykali v predchádzajúcich zápasoch. Zle sme bránili, súperovi sme poľahky dovolili skórovať," krútil hlavou po stretnutí líder Indiany Paul George. Šiesty duel série, v ktorom môžu Hawks rozhodnúť o prekvapujúcom postupe do 2. kola, sa hrá na ich palubovke vo štvrtok.

V Západnej konferencii San Antonio po triumfe 93:89 vyrovnalo stav série s Dallasom na 2:2. Najlepší tím základnej časti v porovnaní s predchádzajúcim stretnutím výrazne zlepšil defenzívu, čo sa neskôr ukázalo ako základ úspechu. Spurs si v priebehu stretnutia vytvorili dvojciferný náskok a potvrdili svoju výbornú bilanciu, keď v aktuálnej sezóne vyhrali 53 z 54 duelov, v ktorých viedli po troch štvrtinách. "Hlavný rozdiel bol dnes v našom defenzívnom ponímaní hry. Hráči sa poučili z posledného zápasu, v ktorom sme súperovi dovolili skórovať z takmer každej pozície," hodnotil duel tréner San Antonia Gregg Popovich.