Basketbal: Inter vyhral nad Prievidzou 72:54 a ujal sa vedenia v sérii

piatok, 2. máj 2014 20:05 | Autor: TASR

Basketbal: Inter vyhral nad Prievidzou 72:54 a ujal sa vedenia v sérii | zdroj: © TASR

Bratislava 2. mája (TASR) - Hráči Interu Bratislava zvíťazili v piatkovom prvom stretnutí finále extraligy basketbalistov nad BC Prievidza 72:54 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Druhý zápas finále je na programe v sobotu 3. mája o 18.00 SELČ opäť v bratislavskej Hant Aréne na Pasienkoch.

Finále - 1. zápas:

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 72:54 (18:9, 10:21, 22:11, 22:13)

Najviac bodov: Rančík 16, Miloševič a Starosta po 12 - Batina 15, Harris a Plannthin po 9

Diváci: 2250

Pred začiatkom finálovej série tréner Interu Oleg Meleščenko povedal, že ak Prievidžania nastrieľajú v zápase osem a viac trojok, tak vyhrávajú. V piatkovom prvom zápase to neplatilo. V nervóznom úvode, pod ktorý sa podpísalo množstvo chýb na oboch stranách i veľmi prísne pískanie trojice arbitrov, sa do rýchleho vedenia dostali ako prví domáci (10:3). Hostia zaznamenali prvý kôš za dva body až v 12. minúte, všetkých deväť bodov v prvej štvrtine dali Hornonitrania spoza trojkového oblúka. V druhej desaťminútovke to však boli "baníci", ktorí postupne prebrali taktovku stretnutia a otočili aj skóre. Po zlepšenej hre vyhrala Prievidza prvý polčas 30:28.

Aj úvod tretej štvrtiny patril Interu. Dôležité koše zaznamenali domáce podkošové opory Starosta s Rančíkom a Bratislavčania sériou 16:5 získali vedenie opäť na svoju stranu. Pred záverečnou časťou hry viedol Inter 50:41. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, Inter však sústredeným výkonom náskok ešte zvýšil a napokon triumfoval 72:54. Po zápase si nervy na uzde neudržal hosťujúci tréner Krunslav Krajanovič, ktorý takmer napadol domáceho kolegu Olega Meleščenka.