NBA: Brooklyn a Dallas si vynútili siedme zápasy, Portland postúpil (3)

sobota, 3. máj 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 3. mája (TASR) - Basketbalisti Brooklynu zdolali v stretnutí 1. kola play off NBA Toronto 97:83, vyrovnali stav série Východnej konferencie na 3:3 a vynútili rozhodujúci siedmy zápas. Nets v zápase ani raz neprehrávali. Nepríjemný moment z ich strany prišiel v úvode tretej štvrtiny, keď si podvrtol členok Deron Williams. Domáci tvorca hry sa však zo zranenia otriasol, stretnutie dohral a s 23 bodmi bol napokon najlepším strelcom svojho tímu. "Deron je našim lídrom. Fakt, že dohral duel aj so zranením, ukazuje jeho odolnosť a profesionalizmus," komentoval Williamsov výkon brooklynský tréner Jason Kidd. Hostí zradila streľba, keď ich úspešnosť pokusov z poľa bola iba niečo viac ako 38 percent. Sklamal Kyle Lowry, ktorý iba dva dni potom, ako v piatom súboji série zaťažil konto Nets 36 bodmi, zaznamenal v noci na sobotu iba 11 bodov.

Hrozbu vypadnutia z nadstavbovej časti odvrátil v Západnej konferencii Dallas, ktorý zdolal San Antonio 113:111. Mavericks vyrovnali na 3:3 na zápasy a o konečnom výsledku texaského derby sa tak bude musieť rozhodnúť v siedmom stretnutí série v nedeľu v San Antoniu. Kľúčová bola záverečná časť hry, v ktorej domáci zaznamenali sériu 14:2 a tesný náskok si udžali až do konca. Hlavnou ofenzívnou zbraňou Mavericks bol rozohrávač Monta Ellis, autor 29 bodov. S 22 bodmi mu asistoval nemecký veterán Dirk Nowitzki. San Antonio prehralo v aktuálnom ročníku iba druhý z 57 zápasov, v ktorých viedlo po troch štvrtinách. "Darovali sme im víťazstvo. V poslednej štvrtine sme nepochopiteľne strácali lopty, strieľali sme z nepripravených pozícií. Súper to využil," hneval sa po stretnutí hosťujúci kouč Gregg Popovich.

Úspešnejší zo súboja San Antonio - Dallas sa v konferenčnom semifinále stretne s Portlandom. Trail Blazers zvíťazili v šiestom stretnutí na domácej palubovke nad Houstonom najtesnejším rozdielom 99:98, v sérii triumfovali 4:2 na zápasy a ako prvý tím na západe postúpili do 2. kola play off. Tam sa Portland predstaví prvýkrát po 14-ročnej prestávke. Rozhodol o tom rozohrávač Damian Lillard, ktorý poslal Houston do kolien presným trojkovým pokusom zároveň so záverečným klaksónom. "O tomto sníva každý hráč - košom v poslednej sekunde rozhodnúť o postupe svojho tímu. Víťazstvo venujem za skvelú podporu počas celej sezóny našim fanúšikom,"žiaril po zápase spokojnosťou Lillard.