Chicago a Boston prehrali, Meszároš s asistenciou

streda, 7. máj 2014 08:05 | Autor: TASR

Chicago a Boston prehrali, Meszároš s asistenciou | zdroj: © TASR

New York 7. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v treťom stretnutí semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Montrealu 2:4 a v sérii prehrávajú 1:2 na zápasy. V drese hostí sa jednou asistenciou prezentoval slovenský obranca Andrej Meszároš.

O triumfe Minnesoty v treťom zápase semifinále Západnej konferencie nad Chicagom sa rozhodlo v tretej tretine, v ktorej domáci strelili štyri góly a zvíťazili 4:0. Veľkú zásluhu na úspechu Wild mal Iľja Bryzgalov. Ruský brankár pochytal všetkých 19 striel "čiernych jastarbov" a zaznamenal prvý shutout v play off po ôsmich rokoch.

2. kolo play off NHL

tretí zápas semifinále Východnej konferencie

MONTREAL - BOSTON 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 11. Plekanec (Vanek, Subban), 15. Subban (Eller, Weise), 34. Weise (Briere, Weaver), 60. Eller – 38. Bergeron (Krug, Marchand), 58. Iginla (MESZÁROŠ, Lucic). Brankári: Price - Rask, strely na bránku: 26:28. Diváci: 21.273.

/stav série: 2:1/

tretí zápas semifinále Západnej konferencie

MINNESOTA - CHICAGO 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Góly: 42. Haula (Fontaine, Moulson), 45. Granglund (Pominville, Parise), 58. Parise (Suter, Pominville), 59. Granglund (Niederreiter, Coyle). Brankári: Bryzgalov - Crawford, strely na bránku: 18:19. Diváci: 19.416.

/stav série: 1:2/

Slováci v akcii:

Andrej Meszároš (Boston) 17:19 0 1 1 0 0 0

Zdeno Chára (Boston) 24:33 0 0 0 -1 1 0

Marián Hossa (Chicago) 18:05 0 0 0 0 3 0

Michal Handzuš (Chicago) 11:48 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/