piatok, 9. máj 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 9. mája (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili vo štvrtom stretnutí semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Montrealu 1:0 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol na začiatku predĺženia Matt Fraser.

Fraser debutoval v play off NHL, keď ho len v stredu povolali z farmy v Providence (AHL). Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral vyše 24 minút, jeho krajan, obranca Andrej Meszároš, nenastúpil. V bránke domácich nedostal šancu Peter Budaj. Zápas číslo 5 je na programe v Bostone v noci na nedeľu.

V treťom súboji semifinále Západnej konferencie sa zastavila víťazná séria Los Angeles Kings, ktorí prehrali doma s Anaheimom 2:3. Domácim nestačila k úspechu ani asistencia slovenského útočníka Mariána Gáboríka, už štvrtá v priebehu play off. Los Angeles tak prerušili šnúru šiestich výhier, ktorú ťahali od otočenia série so San Jose z 0:3 na 4:3, keďže získali pre seba aj prvé dve stretnutia semifinále s Anaheimom. Ducks znížili stav v sérii na 1:2, zápas číslo 4 sa bude hrať opäť v Staples Center v noci na nedeľu.

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie, 4. zápas

MONTREAL - BOSTON 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 62. Fraser (Söderberg, Boychuk). Brankári: Price - Rask, strely na bránku: 33:35. Diváci: 21.273.

/stav série: 2:2/

semifinále Západnej konferencie, 3. zápas

LOS ANGELES - ANAHEIM 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 25. Carter (GÁBORÍK, Kopitar), 60. Richards (Pearson, Carter) - 5. Perry (Maroon, Getzlaf), 36. Selänne (Bonino, Lindholm), 58. Lovejoy (Cogliano). Brankári: Quick – Andersen (50. Hiller), strely na bránku: 31:22. Diváci: 18.622.

/stav série: 2:1/

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:19 0 1 1 0 4 0

Zdeno Chára (Boston) 24:24 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/