Hokej-MS14: Kazachstan - Nemecko 1:2 sn, v B-skupine - SÚHRN

sobota, 10. máj 2014 16:05 | Autor: TASR

Minsk 10. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na MS nad Kazachstanom 2:1 po nájazdovom rozstrele. Rozhodujúci nájazd premenil Thomas Oppenheimer.

Hráči Kazachstanu sa v nedeľu o 16.30 SELČ stretnú s Bieloruskom, Nemci hrajú v rovnaký deň 12.45 s Lotyšskom.

B-skupina:

Kazachstan - Nemecko 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Gavrilin (Poliščuk, Dallman) - 19. Plachta (Ankert, Draisaitl), rozhodujúci nájazd Oppenheimer. Rozhodcovia: Rantala (Fín.), Šindler (ČR) - Dahmen (Švéd.), Valach (SR), vylúčení: 4:2 na 2 min., navyše Vasilčenko (Kaz.) 10 min. za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 12.880 divákov.

Kazachstan: Jeremejev – Litvinenko, Dallman, Savčenko, Lakiza, Vasilčenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starčenko, Krasnoslobodcev, Antropov – Upper, Puškarev, Romanov – Žajlauov, Polišuk, Gavrilin – Panšin, Spiridonov, Rachmanov

Nemecko: Zepp – Ankert, Braun, Kohl, Hordler, Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta, Schütz – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Kink, Seidenberg, Pietta – Plachta, Weiss, Draisaitl – Rieder.

Nemci boli od prvých minút aktívnejší ako ich súper, no vedenia sa ujali Kazaši. V 12. minúte vystrelil naturalizovaný Kanaďan Dallman a puk do bránky Zeppa usmernil Gavrilin - 1:0. Nemci nepoľavili z aktívnej hry a vyrovnať sa im podarilo ešte do prvej prestávky. V 19. minúte sa k tvrdej strele dostal Plachta a hoci Jeremejev stlmil puk, ten sa predsa len dostal za bránkovú čiaru. Nemci útočili ďalej, pomer striel po dvoch tretinách bol 27:8, ale v 28. minúte mali šťastie, keď súper v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát trafil žŕdku. O víťazovi napriek sľubnej šanci Nemca Bartu nerozhodlo ani predĺženie a v rozstrele mal lepšie riešenia favorit.