NBA: Vo Washingtone úradoval George, Clippers otočili proti Oklahome (2)

pondelok, 12. máj 2014 10:05 | Autor: TASR

New York 12. mája (TASR) - Basketbalisti Indiany sú krôčik od postupu do finále Východnej konferencie zámorskej NBA. Pacers zvíťazili v noci na pondelok vo štvrtom zápase 2. kola play off na palubovke Washingtonu 95:92 a v celej sérii vedú 3:1.

Začiatok duelu vyšiel lepšie domácim, ktorí po vyrovnanej úvodnej štvrtine vyhrali prvý polčas 17-bodovým rozdielom. Po zmene strán sa však k výbornému výkonu rozohral hosťujúci Paul George. Líder Pacers zaznamenal 28 zo svojich 39 bodov v druhom polčase a mal najväčšiu zásluhu na tom, že Indiana dokázala zmazať stratu z úvodu. Wizards ešte dve minúty pred záverečným klaksónom síce viedli 91:90, ale vlastnými chybami sa pripravili o víťazstvo. George celkovo strávil na palubovke takmer 47 minút, pričom siedmimi úspešnými trojkovými pokusmi vyrovnal klubový rekord v play off. "V priebehu zápasu som ho viackrát chcel vystriedať, nech si oddýchne, ale on to odmietol. Za normálnych okolností by som ho stiahol na lavičku príkazom, ale on neprestával strieľať dôležité koše," uviedol na adresu Georga tréner hostí Frank Vogel. Indiana môže rozhodnúť o postupe do konferenčného finále v noci na stredu na vlastnej palubovke. Iba osem tímov v histórii ligy premárnilo vedenie v sérii 3:1 a napokon nepostúpilo do ďalších bojov.

V druhom nedeľňajšom stretnutí dokázali Los Angeles Clippers v súboji proti Oklahome City zvrátiť nepriaznivý stav a zásluhou mohutného finišu napokon triumfovali 101:99. Domáci vôbec nezachytili úvod, keď v priebehu prvej štvrtiny prehrávali až o 22 bodov (7:29). Hoci potom Clippers výrazne zlepšili svoju hru, stále to boli hostia z Oklahomy, ktorí si udržiavali dvojciferný náskok. To im vydržalo až do záverečnej štvrtiny, ktorú však vôbec nezvládli. Hrdinom duelu sa napokon stal rozohrávač Darren Collison. Domáci náhradník nastrieľal osem zo svojich 18 bodov v posledných troch minútach duelu. Za stavu 97:97 zaznamenal dva kľúčové koše, po ktorých už Clippers doviedli duel do víťazného konca. "Zvíťazili sme aj napriek tomu, že sme nehrali dobre a takmer celý zápas prehrávali. Myslím, že to hovorí veľa o našom tímovom duchu," usmieval sa po zápase Collison. Thunder na úspech nestačilo ani 40 bodov Kevina Duranta, ktorý po zápase nespokojne krútil hlavou nad nezvládnutým záverom. "Stále nemôžem uveriť tomu, že sme tento zápas prehrali. Máme predsa dostatok skúseností na to, aby sme takéto stretnutia doviedli do víťazného konca. Musíme sa z toho poučiť," povedal Durant. Kalifornské mužstvo po dramatickom triumfe vyrovnalo stav série na 2:2, ďalší duel je na programe v noci na stredu v Oklahome.