NHL: Chicago postúpilo do finále konferencie, NY Rangers vyradili Pittsburgh (2)

streda, 14. máj 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 14. mája (TASR) - Hokejisti Chicaga sú prvým finalistom Západnej konferencie zámorskej NHL. Patrick Kane rozhodol v 70. minúte o ich víťazstve na ľade Minnesoty 2:1 v predĺžení a Blackhawks triumfovali v sérii 4:2. Z postupu sa v drese hostí tešilo aj slovenské duo Marián Hossa a Michal Handzuš, tentoraz bez bodového zápisu. Hossa odohral vyše 23 minút a patril so štyrmi strelami k najaktívnejším hráčom, Handzuš bol na ľade 17:33 min. Na Chicago čaká v konferenčnom finále jeden z dvojice Anaheim - Los Angeles (na zápasy 3:2).

Vo Východnej kongerencii sa vo finále predstavia hráči NY Rangers. V rozhodujúcom siedmom dueli 2. kola zdolali Pittsburgh na jeho ľade 2:1 a sériu vyhrali 4:3. Oporou hostí bol opäť brankár Henrik Lundqvist, ktorý zneškodnil 35 z 36 striel súpera a piatykrát za sebou uspel v siedmom dueli, čo je nový gólmanský rekord NHL. Víťazný presný zásah zaznamenal v druhej tretine Brad Richards v presilovej hre. Rangers v doterajšej histórii klubu prehrávali už 16-krát v sérii play off 1:3 na zápasy a nikdy ju nevyhrali, podarilo sa im to až tentoraz. V boji o postup do finále Stanleyho pohára sa "jazdci" stretnú s úspešnejším z dvojice Boston - Montreal (na zápasy 3:3).

2. kolo play off NHL:

Východná konferencia - semifinále:

Pittsburgh - NY Rangers 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 25. Jokinen (Määttä, Malkin) – 6. Boyle (D. Moore, Dorsett), 28. Richards (St. Louis, Stepan). Brankári: Fleury - Lundqvist, strely na bránku: 36:20. Diváci: 18.635.

/konečný stav série: 3:4, postúpil NY Rangers/

Západná konferencia - semifinále:

Minnesota - Chicago 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 23. Haula (Cooke, Stoner) – 2. Versteeg, 70. Kane (Seabrook, Keith). Brankári: Bryzgaľov - Crawford, strely na bránku: 35:27. Diváci: 19.396.

/konečný stav série: 2:4, postúpilo Chicago/

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 23:02 0 0 0 0 4 0

Michal Handzuš (Chicago) 17:33 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre a Slovákov v akcii