Wizards deklasovali Indianu, Oklahoma krok od postupu

streda, 14. máj 2014 11:05 | Autor: TASR

Wizards deklasovali Indianu, Oklahoma krok od postupu | zdroj: © TASR

New York 14. mája (TASR) - Basketbalisti Indiany nevyužili prvú možnosť postúpiť do finále Východnej konferencie zámorskej NBA.

Pacers v piatom stretnutí 2. kola play off prehrali na svojej palubovke s Washingtonom Wizards vysoko 79:102 a v sérii vedú už iba 3:2 na zápasy. O víťazstve hostí rozhodli dva faktory - výborný výkon dvojice Marcin Gortat, John Wall a efektívne doskakovanie. Domáci ako-tak držali krok so súperom iba v prvom polčase, ktorý prehrali 38:45. Po zmene strán prebrali taktovku súboja do svojich rúk Gortat s Wallom. Poľsko-americký tandem nastrieľal v tretej štvrtine 27 z 31 bodov Wizards a o výsledku bolo rozhodnuté. V záverečnej štvrtine sa duel už len dohrával a k slovu sa dostali aj kompletné lavičky. Gortat si 31 bodmi a 16 doskokmi utvoril nové osobné rekordy a po svojom najlepšom zápase v play off v kariére žiaril spokojnosťou. "Pred stretnutím sme si povedali, že nemáme čo stratiť a že musíme dať do toho všetko. Vyšlo to, ale stále sme to my, kto je pod tlakom. Tak ako dnes musíme hrať aj v ďalších zápasoch," povedal Gortat, ktorý z poľa minul iba dva z 15 pokusov. Hostia vyhrali doskoky 62:23, čo bol najväčší rozdiel v play off zápase od roku 1985. Wizards môžu vyrovnať stav série na 3:3 v noci na piatok, šiesty duel sa hrá na ich palubovke vo Verizon Centre.

Na západe sa po piatom dueli konferenčného semifinále dostali do výhody hráči Oklahoma City, ktorí po ofenzívnej dráme zdolali Los Angeles Clippers 105:104. Domáci zmazali v záverečných 50 sekundách sedembodové manko, autor 38 bodov Russell Westbrook premenil 6,4 sekundy pred koncom tri trestné hody a priviedol svoj tím k triumfu. Dramatickému záveru predchádzal kontroverzný moment, keď rozhodcovia prisúdili loptu Thunder aj napriek tomu, že sa do autu odrazila od domáceho Reggieho Jacksona. "Rozhodnutie arbitrov bolo nesprávne. Každý predsa videl, že loptu do autu tečoval domáci hráč. Nechápem, na čo potom slúži videozáznam. Obrali nás o víťazstvo," hneval sa po zápase tréner hostí Doc Rivers. Westbrook s kormidelníkom Clippers nesúhlasil. "Reggiemu vypichol loptu z rúk jeden zo súperových hráčov. Rozhodcovia celú situáciu posúdili správne. Odhliadnuc od toho, myslím, že za výkon v závere sme si víťazstvo zaslúžili," hodnotil duel 38-bodový strelec. Séria sa teraz sťahuje do Kalifornie, šiesty duel je na programe vo štvrtok v losangeleskom Staples Centre.