Futbal: Dinamo Bukurešť bude mať núteného správcu
Bukuresť 14. mája (TASR) - Rumunský futbalový klub Dinamo Bukuresť je piatym tímom krajiny za posledných päť rokov v elitnej súťaži, ktorý sa dostal do finančnej insolventnosti. V stredu jeho zástupcovia podali žiadosť na súd v Bukurešti, ten mu má určiť núteného správcu.
Dinamo, ktoré sa hrdí 18 ligovými titulmi od roku 1948, resp. 13 triumfami v národnom pohári, je v tabuľke štvrté. Do veľkých finančných problémov sa dostalo po tom, ako v marci poslal súd jeho prezidenta Cristi Borceu na šesť rokov do väzenia za daňové úniky pri prestupoch hráčov. V rovnakej kauze dostal trojročný trest aj sponzor klubu Gigi Netoiu. Okrem Dinama požiadali o nútenú správu aj Rapid Bukurešť, Gloria Bistrica, Universtitatea Kluž a Otelul Galati.
