Elitná zostava nedeľňajších zápasov MS v hokeji (18.5.)

pondelok, 19. máj 2014 10:00 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava nedeľňajších zápasov MS v hokeji (18.5.) | zdroj: © TASR

MS 2014 v hokeji pokračovali kvartetom nedeľňajších súbojov. Ktorým hráčom sa vo včerajších stretnutiach najviac darilo? Predstavujeme Vám Elitnú zostavu včerajšieho hracieho dňa tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji.

Brankár

Alexander Salák (Česko) Bilancia: 21 úspešných zákrokov, shutout, 100% úspešnosť zásahov

Gólman SKA Petrohrad bol kľúčovou postavou trojbodového víťazstva Česka v súboji s Nórskom. Salák chytil 21 streleckých pokusov súpera, vychytal nariadený shootout Kena Andreho Olimba a mal výrazný podiel na futbalovom víťazstve Čechov v pomere 1:0. Po konci zápasu bol vyhlásený najlepším hráčom svojho tímu.

Obrancovia

Seth Jones (USA) Bilancia: 0+2

Zadák Nashvillu Predators, zdá sa, kráča za účasťou v konečnom All-star tíme. Jeho výkony v defenzíve USA sú pre americkú reprezentáciu kľúčové. Jones v súboji s Fínskom odohral 27 minút a 37 sekúnd, štatistiky si vylepšil o dve gólové prihrávky a duel zakončil s troma „pluskami“. Ak sa Američanom podarí siahnuť na medailové pozície, 19-ročný bek bude vážnym kandidátom na cenu pre najužitočnejšieho hráča šampionátu.

Ryan Ellis (Kanada) Bilancia: 1+0

Veľmi vyrovnaný duel medzi sebou odohrala Kanada so Švédskom. Čerství olympijskí víťazi dokázali zdolať „tri korunky“ 3:2 po predĺžení a víťazným gólom v tretej minúte predĺženia sa o to postaral zadák Ryan Ellis, ktorý stretnutie zakončil s dvoma plusovými bodmi.

Útočníci

Vladimír Sobotka (Česko) Bilancia: 1+0

Vladimír Sobotka si stihol vybudovať veľmi dobré renomé ako vynikajúci defenzívny útočník. Vo včerajšom súboji proti Nórsku sa ale ocitol v úlohe spasiteľa českého tímu. Po 39 sekundách hry strelil prvý gól zápasu, ktorý bol napokon aj víťazným presným zásahom. Česko zdolalo Nórov 1:0 a posilnili si svoju pozíciu v najlepšej štvorke skupiny A.

Tyler Johnson (USA) Bilancia: 2+0

Americký výber zdolal v nedeľu fínskych reprezentantov 3:1 a výraznou mierou sa pod to podpísal jeden z najlepších nováčikov National Hockey League v tejto sezóne Tyler Johnson, ktorý strelil dva góly, z toho jeden z nich bol víťazný a bol vyhlásený najlepším hráčom svojho tímu.

Arťom Anisimov (Rusko) Bilancia: 0+2

Dobrý zápas proti nemeckej reprezentácii odohral forward Arťom Anisimov. „Ruská zborná“ si na tohtoročných majstrovstvách sveta naďalej drží neporaziteľnosť a zvíťazila už šiestykrát v rade. Tentoraz si poradila s Nemeckom, ktoré zdolala rozdielom triedy 3:0. 25-ročný center sa pod víťazstvo Rusov podpísal dvoma asistenciami.