Elitná zostava pondelkových zápasov MS v hokeji (19.5.)

utorok, 20. máj 2014 10:07 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava pondelkových zápasov MS v hokeji (19.5.) | zdroj: © TASR

MS 2014 v hokeji pokračovali kvartetom nedeľňajších súbojov. Ktorým hráčom sa vo včerajších stretnutiach najviac darilo? Predstavujeme Vám Elitnú zostavu včerajšieho hracieho dňa tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji.

Brankár

Cristobal Huet (Francúzsko) Bilancia: 31 úspešných zákrokov, 2 inkasované góly, 93,94% úspešnosť zásahov

Francúzski hokejisti odohrali fantastické stretnutie s Dánskom. Svojho súpera zdolali štyrmi gólmi v záverečnej tretine a radovali sa z mimoriadne dôležitého víťazstva 6:2. Severania dokázali svojho súpera prestrieľať, no základom úspechu reprezentantov „galského kohúta“ bol výborný výkon skúseného gólmana Cristobala Hueta, ktorý kryl 31 streleckých pokusov a v zápase si udržal výbornú 93,94% úspešnosť zásahov.

Obrancovia

Mattias Ekholm (Švédsko) Bilancia: 1+1

Švédska hokejová reprezentácia zakončila svoje účinkovanie v základnej skupine majstrovstiev sveta súbojom s outsiderom z Talianska. „Tri korunky“ vyhrali 5:1 a výborným výkonom sa o trojbodový zisk pričinil aj zadák Mattias Ekholm, ktorý strelil víťazný gól zápasu ku ktorému pridal ešte jednu prihrávku.

Roman Graborenko (Bielorusko) Bilancia: 0+1

Domáce Bielorusko zdolalo svojho súpera o štvrťfinálovú účasť v priamom súboji 3:1. Jedna z najdôležitejších postáv včerajšieho stretnutia bol zadák Roman Graborenko, ktorý na ľade strávil 27 minút a 27 sekúnd, svoje štatistiky si vylepšil o jednu prihrávku a tri plusové body. Na ľade bol pri všetkých strelených góloch svojho tímu.

Útočníci

Linus Klasen (Švédsko) Bilancia: 0+4

Mattias Ekholm odohral proti Taliansku veľmi dobrý zápas, no predsalen ho dokázal zatieniť ešte jeden jeho spoluhráč, ktorý bol po stretnutí ocenený ako najlepší hráč svojho tímu. Shootoutový špecialista Linus Klasen sa asistenciami podieľal na štyroch góloch švédskeho výberu a výraznou mierou sa tak podpísal pod víťazstvo obhajcov titulu.

Stéphane da Costa (Francúzsko) Bilancia: 2+2

Prvá francúzska formácia mala na vysokom víťazstve 6:2 s Dánskom obrovský podiel. Stéphane da Costa strávil na ľade dvadsať minút bez ôsmich sekúnd, pripísal si na svoje konto dva góly a rovnaký počet asistencií, do štatistík mu pribudlo aj päť „plusiek“ a vyšvihol sa na tretie miesto produktivity svetového šampionátu.

Antoine Roussel (Francúzsko) Bilancia: 1+3

Vyššie v produktivite je pred da Costom iba ruský forward Viktor Tichonov a jeho spoluhráč Antoine Roussel, ktorý v súboji s Dánskom zaznamenal štyri kanadské body za jeden gól a tri asistencie. Rovnako ako jeho spoluhráč z útoku mal na svojom konte po konci duelu päť „plusiek“ a s desiatimi bodmi je druhým najproduktívnejším mužom majstrovstiev sveta.