NHL: Chicago prehralo s Los Angeles 2:6, Gáboríkova siedma asistencia - sumár

štvrtok, 22. máj 2014 09:05 | Autor: TASR

New York 22. mája (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v druhom finálovom zápase Západnej konferencie NHL jednou asistenciou k výhre Los Angeles na ľade Chicaga 6:2. Kings vyrovnali stav série na 1:1. Pre Gáboríka to bola siedma asistencia a so šestnástimi kanadskými bodmi je najproduktívnejším hráčom play off, navyše s deviatimi presnými zásahmi je aj najlepším strelcom.

Hokejisti Chicaga síce v hale United Center viedli 2:0, no v tretej tretine inkasovali päť gólov. Ústrednou postavou duelu bol Jeff Carter, ktorý sa zaskvel hetrikom a pridal aj jednu asistenciu. Dvom Slovákom v drese Chicaga sa príliš nedarilo. Michal Handzuš okrem jednej mínusky zaznamenal aj dva dvojminútové tresty a Marián Hossa si pripísal dva mínusové body.

Sumár - 3. kolo play off NHL:

Západná konferencia - finále, 2. zápas:

CHICAGO - LOS ANGELES 2:6 (1:0, 1:1, 0:5)

Góly: 15. Leddy (Keith), 22. Smith (Bollig, Oduya) - 39. Williams (Richards, King), 42. Carter (Doughty, Vojnov), 45. Muzzin (Martinez, GÁBORÍK), 49. Toffoli (Pearson, Carter), 55. Carter (Pearson, Greene), 57. Carter. Brankári: Crawford - Quick, strely na bránku: 25:31. Diváci: 22.019.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 17:56 0 0 0 -2 4 0

Michal Handzuš (Chicago) 13:37 0 0 0 -1 1 4

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:06 0 1 1 -1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/