Main Content

Hokej: MS v roku 2018 premiérovo v Dánsku, dejiskami Kodaň a Herning

piatok, 23. máj 2014 12:05 | Autor: TASR

Minsk 23. mája (TASR) - Hokejové majstrovstvá sveta v roku 2018 bude prvýkrát v histórii organizovať Dánsko v mestách Kodaň a Herning. Rozhodli o tom na piatkovom kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v dejisku tohtoročného šampionátu v Minsku, na ktorom získali Dáni právo usporiadať MS na úkor Lotyšska.

Za ponuku krajiny z Jutského polostrova hlasovalo až 95 z celkového počtu 107 členov kongresu IIHF. Dáni hostili svetové šampionáty doposiaľ len v nižších kategóriách a v minulom roku aj kvalifikáciu na olympijský turnaj v Soči. V aktuálnom rebríčku IIHF patrí Dánom 13. priečka. Informovala o tom oficiálna stránka Medzinárodnej hokejovej federácie.