Elitná zostava finále a zápasu o bronz na MS v hokeji (25.5.)

pondelok, 26. máj 2014 10:14 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava finále a zápasu o bronz na MS v hokeji (25.5.) | zdroj: © TASR

Záverečné dva stretnutia tohtoročného šampionátu sú za nami. Poznáme meno majstra, taktiež tím, ktorému ostal v rukách "čierny Peter" a získal nepopulárnu zemiakovú medailu. Ktorým hráčom sa vo včerajších stretnutiach najviac darilo? Predstavujeme Vám Elitnú zostavu posledných súbojov majstrovstiev sveta v hokeji 2014.

Brankár

Anders Nilsson (Švédsko) Bilancia: 29 úspešných zákrokov, 1 shutout, 100% úspešnosť zásahov

Švédsky gólman v súboji o bronz proti Česku potvrdil svoje kvality a ukázal, že sa už v nasledujúcej sezóne bude uchádzať o post tímovej jednotky New Yorku Islanders. Nilsson pochytal všetkých 29 streleckých pokusov súpera, na svoje konto pripísal výhru 3:0 a radoval sa zo zisku bronzu.

Obrancovia

Mattias Ekholm (Švédsko) Bilancia: 0+1

Výkony mladého zadáka na tohtoročnom šampionáte zrejú ako víno. Ekholm sa v záverečných stretnutiach majstrovstiev sveta zaradil medzi špičku obrancov na turnaji a svoje kvality potvrdil aj v súboji s Českom, keď „trom korunkám“ pomohol k zisku bronzovej medaily jednou asistenciou, na ľade strávil rovných 24 minút a bol najvyťaženejším hráčom zápasu.

Jevgenij Medvedev (Rusko) Bilancia: 0+0

Obrannú dvojicu s Ekholmom v našej Elitnej zostave vytvára Jevgenij Medvedev, ktorý sa vo finálovom súboji síce bodovo nepresadil, no s ice-timeom 24:25 bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu, v obrane odviedol výbornú prácu, do tabuľky „pravdy“ mu pribudol jeden plusový bod.

Útočníci

Danis Zaripov (Rusko) Bilancia: 1+2

Jeden z najlepších hokejistov Kontinentálnej hokejovej ligy bol najproduktívnejším hráčom finálového stretnutia. Zaripov sa raz strelecky presadil a k svojmu gólu pridal aj dve asistencie. Na to všetko mu pritom stačilo stráviť na ľade len trinásť minút a 28 sekúnd. Tri získané body vo finálovom súboji ho katapultovali na konečnú druhú priečku v produktivite MS.

Jevgenij Malkin (Rusko) Bilancia: 1+0

Útočník Pittsburghu Penguins zavítal do Minsku až v druhej časti šampionátu. Za „ruskú zbornú“ stihol odohrať štyri zápasy a ziskom zlatej medaily si napravil znechutenie z vypadnutia v play-off NHL. Vo finále Malkin pridal svoj tretí kanadský bod na šampionáte, keď mu bol pripísaný víťazný gól stretnutia. 27-ročný center bol včera najvyťaženejším forwardom ruského celku.

Joakim Lindström (Švédsko) Bilancia: 1+1

Obrovský podiel na víťazstve Švédska v súboji o bronz proti Česku mal 30-ročný útočník Joakim Lindström, ktorý sa radí medzi najlepších hokejistov švédskej najvyššej hokejovej súťaže. Lindström najprv v piatej minúte strelil víťazný gól duelu, neskôr si do štatistík pripísal ešte jednu asistenciu.