Curling: Majstrom Slovenska v mixoch tím Martin 2
Bratislava 26. mája (TASR) - Novým majstrom Slovenska v curlingu v súťaži miešaných družstiev sa stal tím Martin 2 v zložení Zuzana Kohániová, Lucia Orokocka, Patrik Kaprálik a David Mišun. V nedeľňajšom finále MSR zvíťazil v Icearene Lamač nad tímom Šejk 10:6.
Bronz si odniesol tím Martin 1, ktorý v súboji o tretie miesto zdolal Guereru 7:2. Martin 2 ako víťazné družstvo zároveň získalo právo reprezentovať Slovensko na ME v Dánsku (13. - 20 septembra). Informáciu priniesla internetová stránka Slovenského curlingového zväzu.
Výsledky:
A-skupina - poradie:
1. Martin 1 (S. Zubercová, Š. Zubercová, Jur. Gallo, Liška) 3, 2. Guerera 1 (Hubáčková, Krištofčáková, Valentín, Krutý) 3, 3. Adafresh (Černáková, Boďová, Šimanský, Malý) 2, 4. 1. CC Bratislava (Haferová, Kajanová, Balšan, Peťko) 2, 5. Chrobáci (Hatalová, Karabová, Szabo, Veselský) 0
B-skupina - poradie:
1. Martin 2 (Kohániová, Orokocká, Kaprálik, Mišun) 4, 2. Šejk (Madová, Valušová, Kobes, Mada) 3, 3. 1. CC Bratislava II (Kvasňovská, Sýkorová, Kocian, Turňa) 2, 4. Guerera 2 (Gallová, Salíni, Nekovařík, R. Polák) 1, 5. 4 Kvardashians (J. Kvardová, Satková, Vaško, Tomaško) 0
semifinále:
Martin 2 - Guerera 6:5
Šejk - Martin 1 7:6
o bronz:
Martin 1 - Guerera 7:2
finále:
Martin 2 - Šejk 10:6
