NHL: LA Kings krok od postupu do finále, Gáboríkov 10. gól v play off (2)

utorok, 27. máj 2014 09:05 | Autor: TASR

Los Angeles 27. mája (TASR) - Hokejisti Los Angeles Kings sú už len jeden krok od postupu do finále Stanleyho pohára, keď vo štvrtom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL zvíťazili v Staples Center nad Chicagom 5:2 aj vďaka gólu slovenského útočníka Mariána Gáboríka. V sérii na štyri víťazné zápasy vedú už 3:1, zápas číslo 5 je na programe v noci na štvrtok.

Duel dvoch posledných šampiónov rozhodli Kings v prvej tretine, v ktorej dali tri góly. V 12. minúte na 2:0 zvýšil práve Gáborík, keď Anže Kopitar vybojoval v útočnej tretine puk, nahodil ho pred bránku, kde Slovák pohotovo usmernil puk do siete. Pre Gáboríka to bol už desiaty presný zásah v play off. V drese hostí sa nepresadili ďalší dvaja Slováci - Michal Handzuš odohral štyri a pol minúty, Marián Hossa vyše 17, no zapísal si dva mínusové body.

play off NHL:

Západná konferencia - finále, 4. zápas:

LOS ANGELES - CHICAGO 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Muzzin (Doughty, Toffoli), 12. GÁBORÍK (Kopitar), 16. Brown (Williams, Muzzin), 33. Doughty (Kopitar, Williams), 59. Pearson (Carter) - 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell (Kane, Toews). Brankári: Quick - Crawford, strely na bránku: 21:24. Diváci: 18.468.

/stav série: 3:1/

Slováci v akcii:

Michal Handzuš (Chicago) 4:28 0 0 0 0 0 0

Marián Hossa (Chicago) 17:28 0 0 0 -2 3 2

Marián Gáborík (Los Angeles) 16:19 1 0 1 +1 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumár a Slovákov v akcii.