Veslovanie-ME: Na európskom šampionáte v Belehrade aj kvarteto Slovákov
Bratislava 29. mája (TASR) - Za účasti 659 pretekárov z 36 krajín sa od piatka do nedele uskutočnia v Belehrade majstrovstvá Európy vo veslovaní. Na šampionáte v srbskej metropole budú slovenské farby reprezentovať Lukáš Babač (VK Sĺňava Piešťany) v skife ťažkej váhy, Marek Režnák (VK Šintava) v skife ľahkej váhy a bratia Richard a Matúš Vančovci (obaja VK Sĺňava Piešťany) v dvojskife ľahkých váh.
Dejiskom kontinentálnych majstrovstiev bude veslárska dráha "Ada Ciganlija", ktorá sa nachádza na rieke Sáva v Belehrade, asi 5 km od historického centra mesta. "Adi Ciganlija" je umelo vytvorený riečny ostrov, ktorý oddeľuje dráhu od rieky. Krajiny ako Nemecko, Taliansko a Holandsko majú prihlásené do súťaží lode vo všetkých sedemnástich disciplínach.
Od obnovenia európskeho šampionátu v roku 2007 získalo Slovensko na ME dva cenné kovy. Oba zásluhou Babača, ktorý sa stal európskym vicemajstrom v ťažkom skife v roku 2008 v Aténach a o dva roky neskôr v portugalskom mestečku Motemor-o-Veleho získal bronzový kov v skife ľahkej váhy. Tentoraz je v Belehrade cieľom Babača skončiť do šiesteho miesta a u ďalších dvoch slovenských posádok bude úspechom účasť v semifinále.
