Vodné pólo: Slávia UK vyrovnala stav finálovej série s ŠKP Modrí Draci na 2:2

piatok, 30. máj 2014 21:05 | Autor: TASR

Bratislava 30. mája (TASR) - Vodní pólisti Slávia UK Bratislava zvíťazili v piatkovom štvrtom finále Pharma Group extraligy nad ŠKP Modrí Draci Košice tesne 12:11. Stav série je tak nerozhodný 2:2.

sumár - 4. finále:

Slávia UK Bratislava - ŠKP Modrí Draci Košice 12:11 (3:2, 3:2, 5:3, 1:4)

Slávia UK Bratislava: Gyurcsi 3, Bielik T., Brezina po 2, Kratochvíl, Hruška V., Nedbal, Vaňo, Plvan po 1

ŠKP Košice: Zatovič 4, Nagy A., Molnár po 2, Palaščák, Nagy S., Košík po 1. Diváci: 300.

/stav série: 2:2/

Od začiatku až do konca to bolo dramatické stretnutie s množstvom osobných súbojov a kvalitnými výkonmi brankárov na obidvoch stranách. Domáci si v polovici stretnutia vybudovali dvojgólový náskok (6:4), ale keď sa v 3. štvrtine začalo v bazéne "iskriť", tak postupne prevzali taktovku hostujúci hráči a otočili stav stretnutia na 6:7. Domáci sa ale rýchlo spamätali a do konca štvrtiny už vyhrávali v pomere 11:7. V poslednej štvrtine sa hostujúcim hráčom podarilo vyrovnať na 11:11, ale v záverečnej presilovej hre domáci Brezina strhol víťazstvo na stranu domácich v pomere 12:11.