NBA: Sterlingová podpísala záväznú zmluvu o predaji LA Clippers
Los Angeles 31. mája (TASR) - Spolumajiteľka Los Angeles Clippers Shelly Sterlingová podpísala záväznú zmluvu o predaji basketbalového klubu bývalému šéfovi exekutívy firmy Microsoft Stevovi Ballmerovi za rekordné dve miliardy dolárov. Uzatvorenie dohody v piatok oznámilo vedenie NBA.
V mikrosúboji ponúk tak Ballmer zdolal konzorcium mediálnych hviezd na čele s Davidom Geffenom a televíznou moderátorkou Oprah Winfreyovou, ktorí ponúkali 1,6 miliardy USD. Na pomyselnom treťom mieste sa umiestnil návrh investorskej skupiny z Kalifornie. Tí chceli získať klub za 1,2 miliardy dolárov.
Clippers boli na predaj po tom, čo vedenie NBA doživotne suspendovalo Donalda Sterlinga za jeho rasistické výroky na adresu afro-amerických hráčov. Pokiaľ by neprišlo k dohode o zmene majiteľa, v utorok by zasadla Rada guvernérov NBA, ktorá mala hlasovať o vylúčení Sterlinga z ligových štruktúr. Po ňom by nasledoval vynútený odpredaj klubu. Informovala agentúra dpa.
