Main Content

Veslovanie-ME: V Belehrade Babač a Režnák 16., Vančovci 18.

sobota, 31. máj 2014 18:05 | Autor: TASR

Belehrad 31. mája (TASR) - Slovenskí veslári obsadili na ME v Belehrade priečky v druhej polovici druhej desiatky, keď Lukáš Babač v skife ťažkej váhy a Marek Režnák v skife ľahkej váhy skončili zhodne na 16. a bratia Richard a Matúš Vančovci v dvojskife ľahkých váh na 18. mieste.

Podľa Lukáša Babača ich umiestenie zodpovedá začiatku sezóny, ako aj veľkej konkurencii, ktorá sa na šampionáte zišla. V jeho kategórii štartoval dvojnásobný olympijský víťaz, v dvojskife olympijský medailista. "Určité problémy spôsoboval aj prudký premenlivý vietor, najmä keď fúkal zboku alebo proti lodi," dodal.