Main Content

Pozemný hokej-MS: Majsterkami sveta už 7-krát Holanďanky

sobota, 14. jún 2014 18:05 | Autor: TASR

Den Haag 14. júna (TASR) - Po zisku olympijského prvenstva v roku 2012 získali pozemné hokejistky Holandska aj titul majsteriek sveta, keď v sobotňajšom finále v Den Haagu zdolali reprezentantky Austrálie gólmi z 1. polčasu 2:0.

Pre výber "Oranjes" je to už siedmy tutul svetových šampióniek. Jubilejný 200. zápas v najcenejšom drese oslávila gólom na 2:0 Kim Lammersová.

Obhajkyne titulu Argentínčanky si vybojovali aspoň bronzové medaily po víťazstve nad USA 2:1.

Výsledky - ženy:

finále: Austrália - Holandsko 0:2 (0:2)

o 3. miesto: USA - Argentína 1:2 (1:2)

o 5. miesto: Nový Zéland - Čína 4:0 (1:0)