Main Content

Basketbal-ME-kval.: Slovenky oslavovali postup v šatni tesne po skončení zápasu

streda, 25. jún 2014 22:05 | Autor: TASR

Košice 25. júna (TASR) - Obrovský dôvod na radosť mali po záverečnom hvizde slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré v priamom súboji o prvú priečku v A-skupine o postup na júnové ME 2015 v Maďarsku a Rumunsku zdolali výber Poľska presvedčivo o 16 bodov (71:55). Hneď po stretnutí vypukla v košickej Infiniti aréne na slovenskej strane nefalšovaná radosť a celé družstvo aj s realizačným tímom sa pobralo do šatní, kde po krátkom príhovore začali menšie oslavy.

"Chceli sme všetkým hráčkam veľmi poďakovať. Najmä preto, že svoj voľný čas nemuseli obetovať reprezentácii, ktorý jej však venovali. Uvedomovali sme si, že veľakrát to nebolo ľahké, veľa sme kričali a boli sme tvrdí. Najmä Roman Adamčík poďakoval za skvelú partiu, čo je naozaj pravda. Hneď potom prišli náznaky osláv v podobe striekania zo šampusových fliaš, ale sme to upokojili z dôvodu výstupov pred médiami," prezradil pre TASR hlavný kormidelník Maroš Kováčik.

Slovenky si vybojovali jubilejnú desiatu účasť medzi európskou reprezentačnou elitou. Na šampionátoch slovenský výber nefiguroval v rokoch 2005 v Turecku a 2007 v Taliansku a aj preto prišiel po zápase zaslúžený čas na postupovú oslavu. "Spolu si pôjdeme teraz niekam sadnúť a patrične osláviť tento výsledok i postup. Ešte nevieme ako dlho budú trvať oslavy, uvidíme," povedala pre TASR s úsmevom na perách pivotka Anna Jurčenková.

Zverenkám Maroša Kováčika zahralo do karát i to, že na záverečný duel nenastúpila najlepšia poľská hráčka Ewelina Kobrynová. Ešte v utorok si privodila bližšie nešpecifikované zranenie členka a zápas sledovala iba z lavičky. "Tá jej sila pod košom chýbala, takže o to nižšie mali hráčky a o to ľahšie sa nám vysokým hralo," dodala Jurčenková, ktorá v stretnutí zaznamenala devätnásť bodov.