Premier League: Manchester United zakopol s Evertonom, Chelsea úspešne

sobota, 20. február 2010 18:29 | Autor: TASR

Premier League: Manchester United zakopol s Evertonom, Chelsea úspešne | zdroj: SITA

Futbalisti Manchestru United zaváhali v úvodnom sobotňajšom stretnutí 27. kola najvyššej anglickej súťaže - Premier League, keď prehrali na trávniku Evertonu 1:3.

"Červení diabli" išli pritom v 16. min do vedenia, keď skóroval bulharský útočník Dimitar Berbatov. "The Toffees" však už o tri minúty odpovedali - na 1:1 vyrovnal Biľaletdinov. Po polčasovej prestávke góly dávali už iba domáci. V 76. min sa podarilo otočiť vývoj stretnutia Goslingovi. Pri vabanku zverencov trénera Sira Alexa Fergusona dosiahol Everton tretí presný zásah, keď sa presadil Rodwell. Everton postúpil v tabuľke Premier League 2009/2010 pred Birmingham na ôsmu priečku. Manchester United je aj naďalej druhý tri body za FC Chelsea, ktorá uspela na trávniku nováčika z Wolverhamptonu 2:0.

O víťazstvo "The Blues" sa dvoma gólmi postaral útočník Pobrežia Slonoviny Didier Drogba. K Manchestru United sa na rozdiel troch bodov priblížil Arsenal Londýn, ktorý zvíťazil na domácom trávniku nad Sunderlandom 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 27. min dánsky zakončovateľ Nicklas Bendtner a druhý gól pridal v 90. min Španiel Cesc Fábregas, ktorý premenil nariadený pokutový kop. V súboji tímov bojujúcich o záchranu zvíťazil West Ham nad Hull City jednoznačne 3:0.

Výsledky sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

FC Everton - Manchester United 3:1 (1:1)
Góly: 19. Biľaletdinov, 76. Gosling, 90. Rodwell - 16. Berbatov, 39 448 divákov

Arsenal - Sunderland 2:0 (1:0)
Góly: 27. Bendtner, 90. Fabergas (z pok. kopu), 60 083 divákov

West Ham - Hull City 3:0 (1:0)

Góly: 3. Behrami, 59. C. Cole, 90. Faubert, ČK: 53. Fagan (Hull City), 33 971 divákov

Wolverhampton - FC Chelsea 0:2 (0:1)
Góly: 40. a 67. Drogba, 28 978 divákov