Real Madrid chce napodobiť plný bodový zásah Barcelony

nedeľa, 21. február 2010 14:55 | Autor: TASR

Futbalisti Realu Madrid chcú uspieť v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej španielskej súťaže proti Villarrealu

BARCELONA 21. februára (SITA, AFP) - Po tom ako si futbalisti španielskeho veľkoklubu FC Barcelona v sobotňajšom zápase 23. kola hravo poradili s Racingom Santander 4:0, chce vo svojom nedeľňajšom stretnutí uspieť aj ich najväčší konkurent v boji o ligový titul Real Madrid. Zverenci trénera Manuela Pellegriniho nastúpia na domácom trávniku proti Villarrealu od 21.00 SEČ. "Biely balet" prehral v utorňajšom zápase osemfinále Ligy majstrov 2009/2010 na pôde Lyonu a podľa obrancu Álvara Arbelou sa potrebujú hráči dostať späť na víťaznú vlnu. "Máme takmer tri týždne do odvety v Lige majstrov a teraz nás čaká kľúčový zápas proti Villarrealu. Potrebujeme zvíťaziť, aby sa na naše kopačky dostala opäť sebadôvera. Najbližšie ligové zápasy budú veľmi dôležité," povedal španielsky obranca.

FC Barcelona v sobotu rozdrvil Racing Santander 4:0 a svoj náskok v tabuľke zvýšil na päť bodov. Napriek tomu, že Kataláncom chýbali Daniel Alvés, Xavi Hernández a Zlatan Ibrahimovič, Barca išla do vedenia už po siedmich minútach zásluhou Andrésa Iniestu, ktorý sa dostal k stratenej lopte v pokutovom území. V 29. min pridal druhý gól z priameho kopu francúzsky útočník Thierry Henry a o päť minút neskôr poslal Barcelonu do trojgólového vedenia mexický obranca Rafael Márquez. Štvrtý gól "blaugranas" strelil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Thiago Alcantara de Nascimento. "V zápase bolo niekoľko svetlých momentov, ale na najvyššej úrovni musíme hrať ešte o niečo lepšie. Nehrali sme príliš okúzľujúco, ale v obrane sme si svoje povinnosti splnili na sto percent," povedal tréner FC Barcelona Pep Guardiola, pre ktorého to bol stý súťažný zápas na lavičke "blaugranas".