Futbal-EL: FC Astana - Hapoel Tel Aviv 3:0 v 1. zápase 2. predkola

štvrtok, 17. júl 2014 17:05 | Autor: TASR

Bratislava 17. júla (TASR) - Futbalisti kazašského klubu FC Astana zvíťazili vo štvrtok v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2014/2015 na domácej tráve nad izraelským Hapoelom Tel Aviv 3:0. Do odvety 24. júla si tak odnášajú priaznivý výsledok.

O osude duelu rozhodla 15. minúta, keď hosťujúci Orel Dgani dostal za faul v pokutovom území červenú kartu a Kolumbijčan Roger Caňas premenil penaltu. Presilovku domáci využili aj v 58. minúte, keď na 2:0 zvýšil Tanat Nuserbajev, resp. v 69. minúte po presnom zásahu Abzala Bejsebekova.

Odvety druhého predkola sú na programe o týždeň vo štvrtok 24. júla (pozn. - odveta zápasu Željezničar Sarajevo - Metalurg Skopje už v utorok 22. júla).

1. zápas 2. predkola EL 2014/2015:

FC Astana - Hapoel Tel Aviv 3:0 (1:0)

Góly: 16. Caňas (z 11 m), 58. Nuserbajev, 69. Bejsebekov, ČK: 15. Dgani (Hapoel)