Luis Fabiano zostrelil Levante, Messi znovu skóroval

nedeľa, 23. január 2011 11:00 | Autor: TASR

V sobotňajšom stretnutí 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011 zvíťazil klub FC Sevilla nad Levante 4:1. Tromi gólmi sa v zápase prezentoval brazílsky kanonier Luis Fabiano, zvyšný presný zásah Andalúzanov zaznamenal francúzsky obranca Julien Escudé.

V ďalšom dueli privítala Barcelona na Nou Campe Santander. Katalánci ukázali, že sa rýchlo otriasli zo stredajšej pohárovej prehry 1:3 s Betisom Sevilla a nenechali nič na náhodu. Nad svojím súperom zvíťazili rozdielom triedy 3:0 a upevnili si postavenie na čele tabuľky.

V divokej prestrelke medzi FC Valencia a Málagou sa po záverečnom hvizde tešili domáci z víťazstva 4:3. Hostia hrali od 16. min bez vylúčeného Demichelisa, ale napriek tomu v súboji viedli 1:0 a 2:1 po góloch Rondona. Domáci v druhom polčase vyrovnali a keď rozhodca v 65. min vylúčil ďalšieho hosťujúceho hráča Rosária, ujali sa o tri minúty neskôr vedenia 3:2. Málaga sa však ani za tohto stavu nevzdala a 11 min pred koncom vyrovnala na 3:3. Víťazstvo domácich zabezpečil v poslednej minúte Aduriz. Valencia sa posunula na priebežnú 3. priečku tabuľky.

Výsledky sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

FC Barcelona - Santander 3:0 (2:0)
Góly: 2. Pedro, 33. Messi (z pok. kopu), 56. Iniesta

FC Sevilla - Levante 4:1 (3:0)
Góly: 28., 43. a 68. Luis Fabiano (druhý z pok. kopu), 39. Escudé - 58. Xisco

FC Valencia - Málaga 4:3 (1:2)
Góly: 17. Mata (z 11 m), 53. Soldado, 68. Banega, 90. Aduriz - 10. a 36. Rondon, 79. Baptista - ČK: 16. Demichelis, 65. Rosário (obaja Málaga)