ManUtd remizoval v Burnley 0:0, Van Gaal stále čaká na prvé víťazstvo

sobota, 30. august 2014 16:05 | Autor: TASR

ManUtd remizoval v Burnley 0:0, Van Gaal stále čaká na prvé víťazstvo | zdroj: © TASR

Londýn 30. augusta (TASR) - Ani v 3. kole anglickej Premier League sa tréner futbalistov Manchestru United Luis van Gaal netešil z víťazstva.

Jeho zverenci nestrelili v úvodnom sobotňajšom stretnutí na pôde nováčika FC Burnley ani jeden gól a po remíze 0:0 majú v tabuľke na konte dva body. Naopak Burnley si po dvoch prehrách z úvodu sezóny pripísalo vôbec prvý.

V drese hostí nastúpila od začiatku aj nová posila z Realu Madrid Angel Di Maria, no v 70. minúte ho vyradili z hry kŕče a miesto na trávniku prenechal Andersonovi.

Prvý polčas priniesol niekoľko gólových šancí, aktívnejší v tejto štatistike však boli prekvapivo domáci hráči. Po zmene strán vsadili na defenzívnu taktiku a úspešne eliminovali neefektívne útočné výpady "červených diablov". Tí sa nedokázali presadiť ani pri záverečnom nápore a na prvé víťazstvo v novej sezóne stále čakajú.