Správy dňa zo španielskej Primera Division (1.9.)

pondelok, 1. september 2014 11:00 | Autor: Richard Weinfortner

Správy dňa zo španielskej Primera Division (1.9.) | zdroj: © TASR

Prinášame vám nový diel pravidelnej dennej rubriky so súhrnom top správ z jednej z najpopulárnejších futbalových líg na svete – španielskej Primera Divison.

BARCELONA: Včera večer Katalánci zdolali Villarreal (1:0) a Lionel Messi odohral celých 90 minút. Napriek tomu si za Argentínu v najbližších dvoch zápasoch nezahrá. Krátko po zápase argentínsky zväz ohlásil hráčovo zranenie stehenného svalu.

BARCELONA: Katalánci spresnili zdravotné komplikácie Andrésa Iniestu. Problémy s kolenom ho definitívne nepustia do hry v najbližších dvoch španielskych zápasoch.

REAL MADRID: Útočník Javier Hernandéz možno dočasne opustí Manchester United. Na ročné hosťovanie by ho údajne chcel získať Real Madrid.

ATLÉTICO MADRID: Prestup 25-ročného obrancu Tobyho Alderweirelda do Sevilly síce padol, ale to neznamená, že ostane v Atléticu. V priebehu dneška má byť jeho meno spájané s anglickou ligou.

REAL SOCIEDAD: Krásny futbalový večer včera prežili fanúšikovia v San Sebastiane. Domáci prehrávali s favorizovaným Realom Madrid už po 11 minútach 0:2, ale ešte do prestávky vyrovnali a nakoniec vyhrali 4:2.

SEVILLA: Londýnsky Arsenal zvažuje okrem Radamela Falcaa kúpu iného Kolumbijčana – Carlosa Baccu.

SEVILLA: Kamerunský defenzívny záložník Stéphane Mbia v minulej sezóne u Rojiblancos hosťoval a keď mu v QPR vypršala zmluva, Sevillčania ho priviedli ako voľného hráča.

SEVILLA: Vedenie klubu sa dohodlo so švajčiarskym Luzernom, ktorý získal Bryana Rabella na ročné hosťovanie.

VALENCIA: Na Mestallu možno prestúpi 28-ročný záložník Fredy Guarín, o ktorého odchode z Interu Miláno sa už hovorí dlhú dobu.

VALENCIA: Včera boli zahájené vyjednávania o príchode Álvara Negreda. Zatiaľ nie sú verejné presné čísla, o ktorých sa kluby dohadujú.

GRANADA & RAYO VALLECANO: 21-ročný ghanský záložníka Mohammed Fatau odchádza na ročné hosťovanie do Raya Vallecana.