Futbal-LM: AS Rím viedol po polčase nad CSKA 4:0, Bayern s City bez gólov

streda, 17. september 2014 22:05 | Autor: TASR

Bratislava 17. septembra (TASR) - Nemecký šampión Bayern Mníchov remizoval po polčase stredajšieho zápasu E-skupiny 1. kola Ligy majstrov 2014/2015 na domácej pôde s Manchestrom City 0:0.

Šláger medzi víťazom LM z roku 2013 s anglickým šampiónom odštartovala rýchla akcia v 1. minúte, na ktorej konci sa domáci priaznivci tešili z gólu, no Thomas Müller v tutovke nastrelil iba bočnú sieť. Bavori pokračovali v tlaku väčšinu prvého polčasu, no výborný Hart zneškodnil aj ďalšie veľké príležitosti Müllera, Maria Götzeho i Davida Alabu. Ich súper hrozil najmä z kontier.

V rovnakej skupine potvrdil AS Rím v súboji s CSKA Moskva úlohu favorita už v prvom dejstve, ktoré vyhral vysoko 4:0. Dva góly zaznamenal Gervinho, po jednom pridali Iturbe a Maicon. FC Barcelona vyhrávala nad cyperským APOEL Nikózia 1:0 gólom Piqueho. Po prvom polčase mierili za víťazstvom aj portskí "draci", ktorí viedli v H-skupine nad BATE Borisov 3:0.