Hokej: Dravecký 0+2, skórovali Cibák, Majeský, Bartek, Majdan a Cingel (4)

piatok, 26. september 2014 21:05 | Autor: TASR

Praha 26. septembra (TASR) - Hokejisti HC Oceláři Třinec vyhrali v piatkovom zápase 6. kola Tipsport extraligy nad HC Škoda Plzeň 3:1. Dvomi asistenciami pomohol domácim k víťazstvu slovenský útočník Vladimír Dravecký. K víťazstvu Mladej Boleslavi 3:1 nad Karlovymi Varmi prispel jednou asistenciou obranca Peter Trška a gólovú prihrávku si pripísal aj útočník Radoslav Tybor. Jeho Pardubice vyhrali v Zlíne 3:1.

V stretnutí Olomouc - Liberec (4:3) sa do štatistík zapísali štyria slovenskí hokejisti. Pod víťazstvo nováčika sa zhodnou bilanciou 1+1 podpísali útočník Martin Cibák a obranca Ivan Majeský, v drese hostí strelil gól Martin Bartek a asistenciu si pripísal Martin Bakoš. Brankár Liberca Ján Lašák inkasoval v prvej tretine tri góly a od druhej tretiny ho vystriedal Marek Schwarz. V skvelom štarte do sezóny pokračujú hokejisti Litvínova, ktorí neprehrali šesť zápasov a so skóre 23:9 sú na čele tabuľky. V piatok vyhrali severočesi v Hradci Králové 2:1, keď víťazný gól strelil v 32. minúte slovenský útočník Juraj Majdan.

Sparta Praha vyhrala v Brne vysoko 8:1, jeden gól zaznamenal slovenský útočník Lukáš Cingel, dve asistencie si pripísal ďalší útočník Martin Réway. Hviezdou duelu bol strelec štyroch gólov a jednej asistencie Lukáš Klimek. Päť z ôsmich gólov inkasoval brankár Marek Čiliak, ktorý vystriedal Martina Faltera už v 11. minúte za stavu 0:3.

Extraliga - 6. kolo:

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Góly: 29. Irgl, 35. Orsava (DRAVECKÝ), 58. Rákos (DRAVECKÝ) – 60. T. Sýkora.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) Góly: 11. Mikulík (TRŠKA), 31. Pabiška, 38. Lenc – 52. Kverka.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Góly: 21. Köhler – 17. Kaut, 22. Nahodil (TYBOR), 45. Radil.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 1:1, 0:1) Góly: 1. Marosz (CIBÁK), 10. CIBÁK (MAJESKÝ), 17. Škůrek, 26. MAJESKÝ – 20. Valský, 32. BARTEK, 53. Bulíř (BAKOŠ)

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 17. Valcourt (Pospíšil) – 20. Chaloupka (Ručinský), 32. Majdan (Sklenička)

Kometo Brno - Sparta Praha 1:8 (1:3, 0:3, 0:1)

Góly: 16. Čermák – 4. J. Hlinka, 9. CINGEL, 11., 21., 55. a 60. Klimek (pri posledných dvoch asistoval RÉWAY), 25. Přibyl, 37. Rolinek.