utorok, 30. september 2014 22:05 | Autor: TASR

Futbal-LM: PSG - Barcelona 2:1, Manchester City - AS Rím 1:1 po prvom polčase(2) | zdroj: © TASR

Bratislava 30. septembra (TASR) - Futbalisti Paríž St. Germain viedli po prvom polčase utorňajšieho šlágra F-skupiny Ligy majstrov 2014/2015 v Parku princov nad FC Barcelona 2:1.

Domáci sa tešili už v 10. minúte, keď si po priamom kope stopér David Luiz v šestnástke spracoval loptu a ľavačkou pohotovo otvoril skóre. Už o necelé dve minúty neskôr si Lionel Messi narazil loptu s Iniestom a vyrovnal, ale polčasový náskok zariadil pre PSG hlavou po rohu Marco Verratti.

Manchester City hral s AS Rím v E-skupine po prvom polčase 1:1. "Citizens" sa ujali vedenia vďaka penalte už v 4. minúte - Maicon bránil v hre Agüerovi a sám postihnutý premenil pokutový kop. Vzápätí mohol Maicon svoj zákrok odčiniť, ale z uhla trafil iba brvno bránky Joea Harta. Rimania sa ale dočkali v 23. minúte, keď rýchlu kontru zakončil rutinérsky Francesco Totti. Vo veku 38 rokov sa tak stal najstarším strelcom v histórii európskych súťaží. Prekonal Ryana Giggsa, ktorý za Manchester United skóroval proti Benfice vo veku 37 rokov a 289 dní v septembri 2011.