streda, 1. október 2014 22:05 | Autor: TASR

Futbal-LM: Atletico s Juventusom i Bazilej s Liverpoolom v polčase bez gólov (2) | zdroj: © TASR

Bratislava 1. októbra (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid hrali po prvom polčase stredajšieho šlágra A-skupiny Ligy majstrov 2014/2015 s Juventusom Turín nerozhodne 0:0. Diváci nevideli gól ani v Bazileji, kde domáci hostili FC Liverpool v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom.

V ďalšom dueli B-skupiny držal Ludogorec Razgrad v úvodnej štyridsaťpäťminútovke krok s vysoko favorizovaným Realom Madrid a stav bol 1:1. Domáci sa senzačne ujali vedenia v 6. minúte, keď sa hlavou zblízka po rohovom kope presadil Marcelo Marcelinho. Už o štyri minúty neskôr mal Real ideálnu príležitosť na vyrovnanie z pokutového kopu, ale pokus Cristiana Ronalda z bieleho bodu zneškodnil brankár Vladislav Stojanov. V 25. minúte sa penaltová situácia opakovala po prísne posúdenom zákroku na Ronalda a kanonier Realu úspešne zložil reparát.

Arsenal Londýn mal v D-skupine výrazne nakročené k trom bodom, o trojgólový náskok nad Galatasarayom Istanbul sa postarali dvoma zásahmi Danny Welbeck a jedným Alexis Sanchez.