Hokej: HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 5:3 v 9. kole extraligy

piatok, 3. október 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MsHK Žilina 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)

Góly: 23. Róth (White), 27. Block (Kytnár), 28. Kafka (Jaborník, Handlovský), 40. Lamper (Bambúch, Zigo), 49. White (Preisinger, Jaborník) - 10. Novotný (Kristek, Procházka), 15. Drevenák (Ďurkech, Moravec), 22. Novotný (Kristek, Procházka). Rozhodcovia Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení 3:7, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 812 divákov.

Hosťom už pod taktovkou nového trénera Petra Mikulu vyšiel začiatok zápasu. Najskôr sa ubránili v oslabení a v 10. min otvorili skóre po strele Novotného. Dostali aj značný apetít a v 12. min Jarab pred brankárom Wiikmanom mieril nepresne. Dočkali sa v 15. min, po tom, čo nevyužili presilovku sa pred bránkou v dorážke po strele Ďurkecha presadil Drevenák. Bystričanom pomáhal v zápase Američan White, ktorý si odskočil z bratislavského Slovana na Horehronie. Ani on sa však nepresadil, a tak sa netrpezlivo čakalo, kto sa strelecky prebudí. V gólovom prídele však pokračovali hostia a 'barani' im ďalšou ponúknutou presilovkou podali pomocú ruku. V 22. min opäť po dorážke prekonal Wiikmana dvojgólový strelec Novotný a akoby vydráždil súpera. Presne o minútu neskôr znížil Róth a zavelil na frontálnu ofenzívu. V 27. min Block spoza bránky po nešťastnom Kosowského tečovaní puku znížil na rozdiel jedného gólu a o 61 sekúnd neskôr Kafka vyrovnal, keď dotlačil do siete Jaborníkovu strelu. To už bolo priveľa aj na trénera Mikulu a zobral si oddychový čas. Asi nepadol na úrodnú pôdu, keďže Lamper v samostatnom nájazde takmer dokonal gólovú smršť. Druhú tretinu zavŕšili domáci štvrtým gólom v rade, Bambúchovu strelu tečoval 59 sekúnd pred koncom Lamper a spôsobil pozoruhodný zvrat v zápase, podobný ako kolo predtým v Poprade, keď 'barani' zvalcovali 'kamzíkov' štyrmi gólmi v tretej tretine. Tri body si už výraznejšie priblížili v 49. min po krásnej kombinácii v presilovke a góle Whitea a náskok si bezpečne ustrážili, o to ľahšie, že Žilinčania sa nechali vylučovať a sami sa pripravili o výraznejší tlak.