NHL: Na úvod prehra Toronta s Montrealom,Chárov Boston vstúpil do sezóny víťazne

štvrtok, 9. október 2014 07:05 | Autor: TASR

New York 9. októbra (TASR) - V úvodnom zápase 98. ročníka zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Montrealu na ľade kanadského rivala Toronta 4:3. Hostia otočili stretnutie, v ktorom prehrávali po prvej tretine 1:2, dvoma gólmi sa pod ich triumf podpísal český center Tomáš Plekanec. Prvý gól sezóny strelil v 5. minúte duelu krídelník Canadiens Max Pacioretty.

V ďalšom súboji Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom vydrel na domácom ľade víťazstvo 2:1 nad Philadelphiou. Na úvodný zásah domáceho Reillyho Smitha v 11. minúte odpovedal za hostí v tretej časti Sean Couturier, dva body "medveďom" zaistil 111 sekúnd pred koncom útočník Chris Kelly. Chára bol na ľade pri inkasovanom góle a zapísal si tak do štatistík mínusku, počas 21:17 odohratých minút vyslal na bránku súpera tri strely a rozdal dva bodyčeky.

Výsledky zápasov úvodného dňa základnej časti NHL:

Toronto - Montreal 3:4, Boston - Philadelphia 2:1, Calgary - Vancouver 2:3 v 47. minúte, Los Angeles - San Jose 0:4 po druhej tretine