NHL: Gáborík asistoval, obhajca s prvým víťazstvom - sumáre (2)

pondelok, 13. október 2014 08:05 | Autor: TASR

New York 13. októbra (TASR) - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v noci na pondelok v zápase zámorskej NHL nad Winnipegom 4:1. Pod prvý triumf obhajcu Stanleyho pohára v novej sezóne sa podpísal aj slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý asistoval pri druhom góle svojho tímu. Počas takmer 16-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj jeden plusový bod a tri strely na bránku súpera.

V ďalšom stretnutí si Toronto v zostave s Richardom Pánikom poradilo s NY Rangers na jeho ľade vysoko 6:3. Hostia rozhodli o osude duelu v druhej tretine, keď v rozmedzí 10 minút strelili päť gólov. Pánik odohral len necelých šesť minút a zápas ukončil s jednou mínuskou.

Sumáre zápasov NHL:

NY RANGERS - TORONTO 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)

Góly: 18. Nash (St. Louis, Staal), 34. Stempniak, 55. Brassard (Kreider, Stempniak) - 8. Franson (Bozak, Kessel), 26. Kessel (Phaneuf, Franson), 28. Kadri (van Riemsdyk, Winnik), 30. van Riemsdyk (Komarov), 35. Bozak (Kessel, Robidas), 36. Clarkson (Percy, Komarov). Brankári: Lundqvist (36. Talbot) - Reimer (47. Bernier), strely na bránku: 38:36, 18.006 divákov.

LOS ANGELES - WINNIPEG 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Toffoli (Doughty, Carter), 11. Kopitar (GÁBORÍK, Doughty), 23. Pearson, 37. Carter (Toffoli, Pearson) - 38. Little (Frolík, Enström). Brankári: Jones - Hutchinson (23. Pavelec), strely na bránku: 31:30, 18.230 divákov.