NHL: Boston prehral sekundu pred koncom, Tampa rozdrvila Montreal 7:1

utorok, 14. október 2014 09:05 | Autor: TASR

NHL: Boston prehral sekundu pred koncom, Tampa rozdrvila Montreal 7:1 | zdroj: © TASR

New York 14. októbra (TASR) - Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili v pondelňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Bostonu Bruins tesne 2:1. O triumfe "lavín" rozhodol sekundu pred koncom, v čase 59:59 min tridsaťsedemročný veterán Daniel Briere. Colorado tak zaznamenalo prvú výhru v sezóne, Boston tretiu prehru v rade.

Kapitán domácich Zdeno Chára strávil na ľade 22:43 min a do štatistík si pripísal dve trestné minúty a tri strely.

Nedarilo sa ani ďalšiemu slovenskému bekovi. Andrej Meszároš a jeho Buffalo prehrali na domácom ľade s Anaheimom vysoko 1:5. Dvadsaťdeväťročný obranca odohral 21:10 min a zaznamenal jednu "mínusku", dve trestné minúty a jednu strelu na bránku súpera.

O tesnom triumfe Ottawy na Floride 1:0 rozhodol v 36. minúte Clarke MacArthur. Tampa Bay rozstrieľala Montreal vysoko 7:1 a pripravila mu prvú prehru v sezóne. Pod triumf domácich sa podpísal hetrikom útočník Steve Stamkos.

Sumáre:

BOSTON - COLORADO 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Eriksson (Söderberg, Smith) - 24. McGinn (Barrie, Duchene), 60. Briere (Hejda, MacKinnon). Brankári: Svedberg - Berra, strely na bránku: 28:30, 17.565 divákov.

BUFFALO - ANAHEIM 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 47. Ennis (Moulson, Stafford) - 16. Perry (Maroon, Vatanen), 29. W. Karlsson (Lindholm, Silfverberg), 43. Beleskey (Lovejoy, Getzlaf), 44. W. Karlsson (Fowler, Silfverberg), 53. Kesler z tr. str. Brankári: Neuvirth - Andersen, strely na bránku: 12:44, 18.912 divákov.

FLORIDA - OTTAWA 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 36. MacArthur (Turris, E. Karlsson). Brankári: Luongo - Anderson, strely na bránku: 30:23, 7311 divákov.

TAMPA BAY - MONTREAL 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Góly: 6. Hedman (Kučerov, Namestnikov), 10. Stamkos (Callahan, Hedman), 34. Stamkos (Hedman), 39. Stamkos (Hedman, Filppula), 47. Callahan (Carle), 47. Palát (Boyle, Stralman), 57. Namestnikov (Kučerov). Brankári: Bishop - Price (41. Tokarski), strely na bránku: 41:17, 17.622.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 22:43 0 0 0 0 3 2

Andrej Meszároš (Buffalo) 21:10 0 0 0 -1 1 2

Tomáš Kopecký (Florida) 10:13 0 0 0 0 0 2

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/