štvrtok, 16. október 2014 09:05 | Autor: TASR

NHL: Tatarov prvý gól v sezóne pri prehre Detroitu s Bostonom 2:3 po sn - sumáre | zdroj: © TASR

New York 15. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar si otvoril strelecký účet v novom ročníku zámorskej NHL. Jeho presný zásah z 9. minúty, na ktorý mu prihral krajan Tomáš Jurčo, však Detroitu na víťazstvo nestačil, "červené krídla" podľahli Bostonu 2:3 v nájazdoch. V nich sa presadili iba hosťujúci David Krejčí a Reilly Smith, ktorí skórovali aj v riadnom čase. Zdeno Chára bol tradične najvyťaženejším hráčom Bostonu s výdatnou porciou 28:08 min, štyrmi strelami a jednou "pluskou".

Chicago doma herne i strelecky jasne dominovalo v súboji s Calgary, hostí ale priviedol k triumfu skvelý výkon brankára Jonasa Hillera. Ten si pripísal až 49 úspešných zákrokov a švédsky center Mikael Backlund rozhodol 25 sekúnd pred koncom predĺženia o výhre "plameňov". V drese domácich odohral Marián Hossa takmer 22 minút, na konto si pripísal štyri strely a mínusový bod. Domáci prestrieľali súpera 50:18, no berú iba bod.

Dánsky krídelník Mikkel Bödker bol hrdinom duelu medzi Arizonou a Edmontonom. Pod víťazstvo domácich "kojotov" sa podpísal prvým hetrikom v zámorskej kariére a jednou asistenciou. Na konte tak má po troch zápasoch už päť gólov. V drese Arizony bodovalo až 13 hráčov. Edmonton tak stále čaká na premiérový plný bodový zápis v sezóne, na konte má tri prehry v riadnom čase a jednu v nájazdoch. Olejári navyše v štyroch dueloch inkasovali hrozivých 23 gólov.

Sumáre zápasov NHL:

DETROIT - BOSTON 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) Góly: 9. TATAR (JURČO, Sheahan), 43. Nyquist (Kronwall, Helm) – 6. Krejčí (Kelly), 34. Smith (Bergeron, Marchand), rozh. nájazd Krejčí. Brankári: Howard - Rask, strely na bránku: 20:39, 20.027 divákov.

CHICAGO - CALGARY 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 55. Shaw (Sharp, Toews) – 32. Wideman (Colborne), 65. Backlund (Brodie, Russell). Brankári: Crawford - Hiller, strely na bránku: 50:18, 21.112 divákov.

ARIZONA - EDMONTON 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)

Góly: 9. Bödker (Yandle, Smith), 14. Chipchura (Vitale, McMillan), 26. Murphy (Doan, Bödker), 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 50. Bödker (Vermette, Doan), 53. Erat (Hanzal, Schlemko), 60. Bödker – 2. Hall (Eberle, Nikitin), 18. Fayne (Draisaitl, Pouliot), 44. Arcobello (Hall), 55. Hall (Eberle). Brankári: Smith - Scrivens, strely na bránku: 30:27, 11.648 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 17:06 1 0 1 0 1 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 12:38 0 1 1 +1 2 0

Zdeno Chára (Boston) 28:08 0 0 0 +1 4 0

Marián Hossa (Chicago) 21:50 0 0 0 -1 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v texte, o sumáre a Slovákov v akcii