NBA: Houston aj Memphis v novej sezóne stále bez prehry (2)

utorok, 4. november 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 4. novembra (TASR) - Basketbalisti Houstonu zdolali v noci na utorok v zámorskej NBA Philadelphiu 104:93. Rockets uspeli vo štvrtom zápase za sebou a v novej sezóne ešte neokúsili chuť prehry. Lídrom texaského klubu bol opäť James Harden. Zlatý medailista zo svetového šampionátu v Španielsku nastrieľal 35 bodov, keď premenil až 17 z 18 trestných hodov. Kvalitne mu s 24 bodmi sekundoval Trevor Ariza, autor šiestich úspešných trojok. Houston rozhodol o víťazstve v záverečnej štvrtine, keď za stavu 84:80 zaznamenali hostia sériu 18:6, po ktorej si už vedenie udržali až do konca.

Dallas viedol nad Bostonom v priebehu druhej štvrtiny o 31 bodov, ale hostia po zmene strán zavelili k mohutnému obratu a 39 sekúnd pred záverečným klaksónom znížili manko súpera na jediný bod. Zodpovednosť napokon zobral na seba domáci Monta Ellis, ktorý najskôr presnou donáškou zvýšil na 116:113 a potom uzavrel skóre duelu spoza čiary trestných hodov. "V druhom polčase na nás vybehli a my sme mali neuveriteľné problémy v obrane. Máme dostatok skúseností, toto by sa nám nemalo stávať," nespokojne krútil hlavou po zápase dallaský tréner Rick Carlisle. Hlavnou ofenzívnou zbraňou Mavericks bol s 29 bodmi Chandler Parsons, nemecký veterán Dirk Nowitzki pridal bodov 27.

Brooklyn nemal proti zraneniami zdecimovanej Oklahome žiadne problémy a pohodlne triumfoval 116:85. Šesť hráčov domácich nastrieľalo dvojciferný počet bodov, lídrom bol uzdravený navrátilec do zostavy Brook Lopez, autor 18 bodov a 7 doskokov.

Najlepší štart do sezóny v klubovej histórii prežíva Memphis. Grizzlies si poradili s New Orleans 93:81 a vôbec po prvý raz začali nový ročník s bilanciou 4-0. Darilo sa španielsko-americkej dvojici pivotov Marc Gasol - Zach Randolph, ktorí spolu zaznamenali 31 bodov a 22 doskokov.

Tretie víťazstvo v rade dosiahlo Sacramento, tím z hlavného mesta Kalifornie uspel na palubovke Denveru. "Kráľov" priviedol k triumfu rozohrávač Darren Collison, autor 21 bodov.

Los Angeles Clippers potvrdili úlohu favorita proti Utahu najmä zásluhou výkonu Blakea Griffina a Chrisa Paula. Prvý menovaný nastrieľal 31 bodov a Paul si za 13 bodov, 12 asistencií a 10 doskokov pripísal na svoje konto 12. triple-double v kariére.