NBA: Houston naďalej bez prehry, zdolal aj úradujúcich šampiónov

piatok, 7. november 2014 08:05 | Autor: TASR

NBA: Houston naďalej bez prehry, zdolal aj úradujúcich šampiónov | zdroj: © TASR

New York 7. novembra (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets pokračujú vo výbornom vstupe do novej sezóny zámorskej NBA. Zverenci trénera Kevina McHalea zdolali v texaskom derby v noci na piatok úradujúcich šampiónov San Antonio Spurs 98:81, vyhrali šiesty duel za sebou a v novom ročníku súťaže stále neokúsili trpkú chuť prehry. Lídrom "rakiet" bol tentoraz pivot Dwight Howard, ktorý k 32 bodom pridal aj 16 doskokov.

V druhom štvrtkovom zápase triumfoval Portland nad Dallasom 108:87. Domáci prehrali prvý polčas 46:50, ale výbornou hrou v tretej štvrtine, v ktorej jasne dominovali (35:18), otočili priebeh duelu a vytvorili si rozhodujúci náskok.