Houston v NBA naďalej bez prehry, zdolal aj úradujúcich šampiónov

piatok, 7. november 2014 10:05 | Autor: TASR

Houston v NBA naďalej bez prehry, zdolal aj úradujúcich šampiónov | zdroj: © TASR

New York 7. novembra (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets pokračujú vo výbornom vstupe do novej sezóny zámorskej NBA.

Zverenci trénera Kevina McHalea zdolali v texaskom derby v noci na piatok úradujúcich šampiónov San Antonio Spurs 98:81, vyhrali šiesty duel za sebou a v novom ročníku súťaže stále neokúsili trpkú chuť prehry. Lídrom "rakiet" bol tentoraz Dwight Howard, ktorý k 32 bodom pridal aj 16 doskokov. Domáci center dokonale využil fakt, že kouč San Antonia Gregg Popovich nechal na lavičke náhradníkov oddychovať elitného pivota Tima Duncana, hosťom navyše pre zranenie chýbal ďalší podkošový hráč Tiago Splitter. "Dwight odohral výborný zápas. Dominoval pod oboma košmi, strieľal dôležité koše. Je jedno, proti komu nastúpi, očakávame, že rovnakým spôsobom bude hrať aj proti iným tímom," pochválil svojho zverenca domáci kouč McHale.

Hostia sa dlho nevedeli dostať do tempa, minuli prvých jedenásť streleckých pokusov z poľa a prvý kôš z hry zaznamenali až po šiestich minútach hry. "V obrane to nebolo najhoršie, ale v útoku sme sa dnes veľmi trápili. Nikto z nás sa nevedel dostať do správneho rytmu," komentoval duel francúzsky rozohrávač Spurs Tony Parker, ktorý nastrieľal iba chudobných šesť bodov.

V druhom štvrtkovom zápase triumfoval Portland nad Dallasom 108:87. Domáci prehrali prvý polčas 46:50, ale výbornou hrou v tretej štvrtine, v ktorej jasne dominovali (35:18), otočili priebeh duelu a vytvorili si rozhodujúci náskok. Dallas následne rezignoval, Blazers v záverečnej časti hry ešte zveľadili svoje vedenie a napokon zvíťazili rozdielom triedy. "Myslím, že sme hrali veľmi dobre. V druhom polčase sme toho súperovi veľa nedovolili. Dallas je v ofenzíve silný, ale dnes uspela naša obrana," hodnotil zápas domáci LaMarcus Aldridge, autor 20 bodov.