Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:3 v 21. kole Tipsport extraligy

streda, 12. november 2014 21:05 | Autor: TASR

Piešťany 12. novembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 42. Peško (Šedivý), 43. Mišura (Konečný, Klempa) - 16. Spilár (Bartoš, Jenčík), 38. Sojčík (Spilár), 53. Jenčík (Štrbák, Bartoš). Rozhodovali Lokšik - Stano, Orolin, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 852 divákov

Už v 4. minúte zazvonila Melicherčíková spojnica po strele Holoviča, ale po zaváhaní Hamráka musel predviesť svoje umenie aj Šúrek pri nájazde Jenčíka. Prvý gól padol po štvrťhodine hry, keď Bartoša nedokázala za bránou odzbrojiť dvojica domácich hráčov, ten našiel voľného Spilára a Šúrek kapituloval – 0:1. Vyrovnať mohol Klempa, ale nahrávku od Raisa poslal z bezprostrednej blízkosti nad bránu.

V druhej tretine sa snažil vyrovnať Pašek, ale bekhendom mieril vedľa. Na opačnej strane musel zakročiť Šúrek proti strelám Bartánusa, Spilára aj Cebáka. Neskôr na opačnej strane vytlačil Klempovu strelu príklepom nad bránu Melicherčík. V 38. minúte, tri sekundy po skončení presilovky, vyškolil Sojčík pri mantinely Hamráka, namieril si to pred Šúreka, ten jeho prvý pokus vyrazil ale na dorážku už bol prikrátky.

Úvod tretej časti patril domácim. Najskôr v 52. minúte znížil bekhendovým blafákom Peško a o minút neskôr našiel Konečný na opačnej strane ľadu Mišuru, ktorý prestrelil Melicherčíka 2:2. Hra dostala nový náboj a hosťujúci tréner reagoval time-outom. Nakoniec však strelil víťazný gól v 53. minúte, keď Štrbák našiel Jenčíka a ten takmer z nulového uhla prekonal Šúreka. Z domácich nevyrovnali Konečný po prihrávke Klempu a v posledných sekundách, už pri hre bez brankára ani Pašek, ktorý bol po prihrávke od Rapáča sám pred Melicherčíkom, ale minul.